Zarif ve Rahat Kombinlere Loafer Ayakkabı

Günümüzde hem kadınların hem erkeklerin severek kombinlerinden kullandığı ayakkabı modelleri arasında yer alan loafer ayakkabılar, her sezon yepyeni tasarımlar ile beğeniye sunuluyor. Zarif bir görünümleri olan bu ayakkabı modelleri, özellikle şıklık ve rahatlığı bir arada yaşamak isteyen kadınların ilk tercihleri arasında yer alıyor. Her ortamda kullanılabilme özelliği bulunan loafer ayakkabılar ile sizde çok şık kombinler oluşturabilir, görenleri kendinize hayran bırakabilirsiniz.

Loafer Ne Demek?

Daha çok ayakkabı modeli olarak bildiğimiz loafer, kelime anlamı olarak aylak, boş gezen kimse anlamındadır. Ayakkabı modeli olarak ise bahar ve yaz aylarında giyilen, rahat, hafif topuklu ayakkabı modellerinin geneline verilen isimdir. İlk olarak 1847 yılında İngiliz kralının saray içinde giymesi için üretilen modellerdir. Zaman içinde kadınlar içinde üretilmeye başlanan loafer ayakkabı modelleri, 1930’lu yıllarda Amerika’da üne kavuşmuştur. 1980 ve 90’lı yıllarda iş dünyasında çoğu kişinin kullanmaya başlaması ile yaygınlaşmaya başlayan loafer ayakkabılar, günümüzde hafif tabanlı, şık ve rahat olduğu için herkes tarafından tercih edilir.

Her Kombine Bir Loafer

Loafer ayakkabı çeşitleri, hafif topuklu ve şık tasarımlıdır. Bu özelliklerinden dolayı pek çok alt giyim ürünü ile birlikte kombinlenebilir. Ayakta çok hoş bir görünüm oluşturan kadın loafer ayakkabı modelleri, etek ve elbiselerin altına tercih edilebilir.

Dizde, diz altında ya da ayak bileğinde etek boyuna sahip giyim ürünleri ile hoş bir loafer kombini oluşturulabilir. Daha çok yaz ve bahar aylarında tercih edilen kadın loafer ayakkabılar; kapri, şort ve tayt modelleri ile birlikte de kullanılabilir. Gece davetlerinde şık olmanın yanında rahat olmayı da hedefleyenler içinse; etek kesimi aşağı doğru bol gelen, elbise modelleri ile yapılan loafer kombinleri önerilebilir.

Kadınlar için En Şık Loafer Ayakkabılar

Şıklığından ödün vermeden rahatlığını da korumak isteyen kadınların tercihleri arasında loafer ayakkabılar da yer alıyor. Farklı detaylar ile tasarlanarak daha şık bir model haline getirilen bu ayakkabılar, en şık ortamda da en sade ortamda da kullanılabiliyor. Günlük olarak kullanmak için düz renkli, hafif topuklu modeller tercih edilebilir. Spor bir kombini tamamlamak için yan kısımlarında ve ön kısmında bağcık detayı bulunan modeller giyilebilir.

İş yeri ya da okullarda kullanmak için ne çok spor ne de çok klasik bir tarzı yansıtan, ön kısımlarında püskül detayı bulunan loafer ayakkabılar tercih edilebilir. Şık davetler içinse parlak pul işlemeleri, toka detayları bulunan topuk yüksekliği fazla olan loafer ayakkabı modelleri kullanılabilir. Tüm bu bahsettiğimiz özelliklerde bayan loafer modelleri için Polaris linkini ziyaret edebilirsiniz: https://www.polaris.gen.tr/kadin-loafer-ayakkabi/

İlginizi Çekebilir

İkonik Nike Ayakkabı Modelleri ve Performansları

Sportif giyimi tercih edenlerin en sık tercih ettiği markalardan birisi olan Nike, tasarladığı birbirinden şık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir