Yüz Şekline Göre Allık Kullanımı

Yüze renk veren allık, kullanımı doğru olunca yüzünüze canlılık katarken kullanımı yanlış olduğundan yüzünüzün doğallığını yok ederek ana hatların oldukça kötü bir görüntü ile ortaya çıkmasına sebebiyet verecektir. Bu noktada yüz şekline göre allık kullanımı oldukça önemli bir makyaj ayrıntısıdır.

İşte yüz şekillerine göre doğru allık kullanımı;

Yüz şekliniz kare biçiminde ise;

Yüzünüzü daha yumuşak göstermek için elmacık kemiklerinizden başlayarak yanaklarınıza doğru allık kullanmak yüzünüzü olduğundan daha yumuşak göstermenizi sağlayacaktır. Allığı sürdükten sonra ince bir fırça ile açık tonlarda bir allığı yüzünüze hafifçe dağıtarak yüzünüze daha yumuşak bir hava katabilirsiniz.

Yüz şekliniz yuvarlak ise;

Yanaklarınızdan şakaklarınıza doğru üçgen bir biçimde allığınızı sürebilirsiniz. Şayet yuvarlak yüzü olduğundan fazla yuvarlak göstermek istemiyorsanız kalın bir fırça ile hafifçe allığınızı dağıtabilirsiniz.

Yüz şekliniz oval ise;

Yanaklarınızın biraz üstünden başlayarak dairesel olarak allığınızı uygulayabilirsiniz. Oval yüzlerde genelde hafif kapalı tonların kullanılması yüz hatlarının olduğundan fazla ortaya çıkmasını önleyecektir.

Yüz şekliniz uzun ise;

Yanaklarınızın altından başlayarak dairesel şekillerde yukarı doğru allığınızı sürmeniz yüzünüze daha canlı bir hava katacaktır. Allığınızı gereğinden fazla sürmemenizi öneririz. Aksi halde yüz hatlarınız bozulabilir.

Yüz şekliniz dikdörtgen biçiminde ise;

Yanaklarınızın üzerinden başlayarak aşağıya doğru yatay biçimde allığınızı uygulamanız sizin için en iyisi diyebiliriz.

Elmacık kemikleriniz çıkık ise;

Ten renginizin biraz daha kapalı tonlarında allık seçimi sizin için ideal olacaktır. Allığınızı elmacık kemiklerinizin üzerine sürmeniz elmacık kemiklerinizin büyük oranta kapatılmasına ve yüzünüzün olduğundan daha yumuşak görünmesini sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Altın İğne Uygulamasıyla Ameliyatsız Gençleşme: Dr. Yaprak Konakçı Anlatıyor!

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması olarak da bilinen altın iğne, ameliyatsız gençleşme yöntemleri arasında en kolay ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir