Yüz Kontürleme Nasıl Yapılır?

Yüz kontürleme nedir ? 

Her insanın farklı bir yüz hattı vardır. Yüz kontürleme ile bu yüz hatlarını ön plana çıkarabilir. Yüz kontürleme aslında özel bir makyaj tekniğidir. Bu teknik ile yüzünüzü ideal yüz tipinize ulaştırabilirsiniz. Yüz kontürleme için uygun makyaj ürünleri kullanarak gölge ve ışık oyunları ortaya çıkarabilirsiniz.

Yüz Kontürleme Malzemeleri

Kontür yapmak için stick fondöten , allık, bronzlaştırıcı kullanabilirsiniz. Kontür için kullanılan ürünler mat olmalıdır. Yüz kontürlemede makyajı gece mi gündüz mü kullanacağınız çok önemlidir. Gece makyajında yüzünüzde koyu renkler kullanıp gündüz makyajında da koyu renklerden kaçınmalısınız.

Yüz kontürünü gece yapıcaksanız iki koyu fondöten sürmeniz yeterli olucaktır. Veya kontürleme için özel olarak yapılan makyaj ürünlerini de kullanabilirsiniz. Gece makyajında kullandığınız ürünler kremsi yapıda olursa uygulama sonrası rengi daha iyi belli ettikleri için daha etkin sonuç verecektir.

Gundüz yapılan yüz kontüründe ise iki ton koyu pudra ile doğal bir kontürleme yapabilirsiniz. İlaveten kullanılan aydınlatıcı ürünler de gün ışığında teninizin daha sağlıklı görünmesiniz sağlayacaktır.

Yüz kontürleme işleminin uygulama adımları

  • Makyaja başlamadan önce cilt koyu tonlarda fondöten ile gölgelendirilmelidir.
  • Yüz şeklinize uygun kontürleme tekniklerini öğrenin.
  • Elmacık kemiklerinin altları, alın ve çenenin alt bölgelerini gölgelendirin.
  • Gölgelendirdikten sonra ortaya çıkarılmak istenen bölgeler iki açık ton ürünler ile aydınlatılmalı
  • Yüzdeki kontrast farklılıkları fırça hareketleri ile giderilir.

İlginizi Çekebilir

Altın İğne Uygulamasıyla Ameliyatsız Gençleşme: Dr. Yaprak Konakçı Anlatıyor!

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması olarak da bilinen altın iğne, ameliyatsız gençleşme yöntemleri arasında en kolay ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir