yuvarlak yüz hatları

Yuvarlak Yüz Şekline Yakışan Saç Renkleri

Yuvarlak yüz şekline yakışan saç renkleri neler mi ?

Yuvarlak yüz şekli, yüz şekilleri arasında en şanslı olanıdır. Diğer yüz tiplerine göre daha orantılı ve daha toplu olması bir avantaj olarak karşımıza çıkmaktadır. Çok fazla kemikli olmaması daha yumuşak bir görüntü verirken toplu olması da bir artı değerdir. Bu sebepten genelde saç kesim ve saç rengi konusunda sorun yaşamazlar.

Genelde her tarz saç şekli ve saç rengi bu yüz şekline yakışır. Ancak çok sert tonlardan uzak durmaları gerekmektedir. Yuvarlak yüze sahip insanlarda sert bir ifade yoktur bu nedenle sert renkler kullanmak bir uyumsuzluğa ve görüntü de bütünsüzlüğe neden olacaktır. Bu nedenle yuvarlak yüz şekline sahip bayanlar daha yumuşak tonlarda seçim yapmalıdır.

Bu saç renklerine baktığımızda kestane, açık kestane, kızıl kadife, küllü kahve, kışkırtıcı kahve, koyu kumral, büyüleyici kumral, altın kumral, bal köpüğü, fındık kabuğu, moka kahve, açık kumral, gizemli kahve, sarı, açık küllü sarı, doğal sarı tonlarında seçim yapmak yuvarlak yüz şekline sahip kadınlara yakışan tonlardır.
Bu yılın modası olan ombre de yuvarlak yüz şekline sahip bayanlar için uygun bir uygulamadır. Özellikle küllü ombre ve sarıya dönen doğal ombreler yuvarlak yüze en çok yakışan uygulamalar olarak karşımıza çıkmaktadır.
Yuvarlak yüze sahip şanslı bayanlar çok sert kızıl ve siyah tonlardan uzak durmalı bunun yanında çok fazla mavi, yeşil, pembe renkleri de tercih etmemeliler.

İlginizi Çekebilir

İkonik Nike Ayakkabı Modelleri ve Performansları

Sportif giyimi tercih edenlerin en sık tercih ettiği markalardan birisi olan Nike, tasarladığı birbirinden şık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir