Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcu gökyüzünde ki 12 yıldızı temsil etmektedir. Bundan dolayı yükselen burcu hesaplamak güneş ve ay ile ilgili olacaktır. Yükselen burç bir insanın doğduğu bölge ve zamanda ki güneşin istikameti olarak adlandırılabilir. Astroloji biliminin bir uğraş dalı olan yükselen burçlar birçok insan tarafından kolayca hesaplanabilmektedir. Yükselen burçlar değişim gösteren bir burç türü olduğu için kesin hesaplanması söz konusu değildir. Ortalama 2 saatte bir değişen yükselen burçlar herkes tarafından merak edilen bir burç türüdür. Dünyanın güneş ile olan ilişkisi yükselen burcu değiştirebildiği gibi güneşin hareketleri yükselen burcunu belirlemek açısından oldukça önemlidir. Yükselen Burç Hesaplama işlemi oldukça basittir. Bir kaç gerekli kriterleri bildiğiniz sürece yükselen burcunuzu kolayca hesaplayabilirsiniz.

Yükselen Burç Hesaplama

Ülkemizde yaz saati kullanıldığından yükselen burcu hesaplamak için öncelikle yaz saati baz alınmaktadır. Yükselen burcu hesaplamak için bilmeniz gereken bazı şeyler vardır. Yükselen burcunuzu hesaplayabilmek için burçların özellikleri ve hangi ayda doğduğunuzu bilmeniz gerekmektedir. Ayrıca doğduğunuz saat, doğum yeri ve doğum tarihi tam olarak bilinmelidir. Yükselen burcu Ay Burcu ile karıştırılmaması gerektiğinden ay burcunun yükselen burcunu belirlemek için bilinmesi şarttır.

Yükselen Burç Özellikleri Nelerdir?

Astrologlar yükselen burçların ay burçları kadar önemli olduğunu dile getirdiklerinden bilinmesi gerektiğini yinelemektedirler. Ay burçları gibi yükselen burçlarının da birçok özelliği bulunmaktadır. Yükselen burçları ay burçlarına göre daha kesin sonuçlar verdiğinden astrolojiye ilginizi daha da arttırabilmektedir.

İlginizi Çekebilir

7 Adımda Mükemmel Bikini Vücudu

Yaza hazırlık için bu adımları mutlaka dikkate alın. Bu adımları gerçekleştirenler, yaz aylarında kumsallarda tüm …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir