Greek yogurt

Yoğurt ile 5 Şaşırtıcı Kullanım Alanı

Yoğurt ile 5 şaşırtıcı kullanım alanı… Eğer yoğurdun kullanım alanının sadece yemek ve içmeden ibaret olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Sizler için hazırladığımız bu listede yoğurdun sizlerin hayatına kolaylık sağlayabileceği daha birçok özelliğini seçtik. Zengin D vitamini ve protein kaynağı olan yoğurt aynı zamanda probiyotikler bakımından da oldukça zengindir. Yoğurt hem sağlığınız ve hem de güzellik bakımlarınız için harika bir alternatiftir. İşte yoğurdun sizleri şaşırtacak kullanım alanları:

1- SAÇ MASKESİ VE SAÇ KREMİ

Yoğurdu saç kremi olarak kullanabileceğinizi biliyor muydunuz?  Yoğurt cildiniz için yararlı olmasının yanı sıra özellikle kafa deriniz ve saç dipleriniz için harika bir bakım kaynağıdır.  Yoğurt saçınıza ipeksi bir yumuşaklık kazandırır ve bunun yanı sıra saçınızın doğal parlaklığına kavuşmasına da yardımcı olur. Saç maskelerinizi ve saç kremleriniz yerine yoğurdu  gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

2- DOĞAL TEMİZLİK

Yoğurt, el, ayak ve tüm vücudunuz için doğal bir temizleyicidir.  Vücudunuza rahatlıkla uygula bileceğiniz yoğurt aynı zamanda masajlar için de güzel bir alternatiftir. Masaj yapmak istediğiniz bölgeye yoğurdu sürerek daire şeklinde ovmanız sizi hem rahatlatacak hem de cildinizi büyük oranda güzelleştirecektir. Yulaf ve kurutulmuş turunçgiller ile de karıştırıp meyve özlü masaj yağı olarak da yoğurdu kullanmak mümkün. Bu sayede yoğurt vücudunuzun pürüzsüz ve yumuşak olmasını sağlayacaktır.

3-  DİŞLERİNİZİ BEYAZLATIR

Eğer dişlerinizin beyaz olmamasında şikayet ediyorsanız ve bu sorununuza doğal bir çare bulmak istiyorsanız, yoğurt harika bir tercih olacaktır. Oldukça maliyetli olan diş beyazlatma tedavilerinden sizleri kurtaracak olan yoğurt, dişlerinizi mükemmel beyazlıklara kavuşturabilir. Günlük olarak dişlerinize yoğurt sürün ve uygulayın. Bir kaç hafta içerisinde dişlerinizin beyazladığını göreceksiniz. Işıltılı dişlere ve mükemmel gülüşlere  kavuşmak için yoğurt güzel bir seçenek olacaktır.

4- GÜNEŞ YANIKLARINI İYİLEŞTİRİR

Yoğurt içerdiği çinko ile yanma ve yakıcı kaşıntıların iyileşmesine büyük oranda iyi gelmektedir. Doğrudan yanık olan bölgeye kalın bir şekilde serin yoğurdu sürün. 20 dakika bekledikten sonra soğuk su ile durulayınız. Ayrıca güneş yanıkları için yoğurt ile esansiyel yağı karıştırırsanız çok daha etkili olacaktır.

5- MÜTHİŞ YÜZ BAKIMI

Cilt bakımı için  yoğurt birçok şekilde kullanabilirsiniz. Özellikle  yüz bakımınız için yoğurt oldukça etkilidir. Cildinize aydınlık kazandırmanın yanı sıra iyi bir nemlendirici özelliğe sahiptir. Gözaltındaki şişkinliklerinizden ve halkalardan da kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Diğer bir etkili özellik ise sivilcelerinizden de kurtulmanıza yardımcı olur. Yüz maskesi etkisine sahip olacak olan yoğurt ile yüz masajınızı yaparken yüzünüzü daire oluşturacak şekilde ovun ve 10 dakika sonra durulayın. Daha parlak ve daha yumuşak bir cilt için yoğurdu denemelisiniz.

Sizler için hazırladığımız ve listelediğimiz bu harika yöntemleri siz de denemek ister misiniz? Sağlıklı ve çok yönlü bir besin olan yoğurdu güzelliğiniz için de kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Arnica Tesla Premium Sessiz Elektrik Süpürgesiyle Temizlik Saati Sizin Elinizde

Sabahın erken saatleri, gecenin bir vakti, bebeğinizin gündüz uykusu, evde ders çalışan çocuğunuz, uyuyan komşularınız, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir