Yeşil meyve sularınızı lezzetlendirmek için 9 harika malzeme

Kendi zevkinize göre korkmadan bu yararlı malzemeleri meyve sularınıza ekleyebilir ve rahat bir şekilde tüketebilirsiniz. Bildiğiniz üzere meyve suları bağışıklık sistemini ve sindirim sistemini düzeltir, derinizi güzelleştirir ve daha birçok faydası ile sağlıklı yaşam için bol tüketilmesi gerekenler arasında. Sebze ve yeşillikler ile yapılan meyve suları özellikle tat konusunda size itici gelebilir. Bu yüzden  sizler için meyve sularınıza ekleyebileceğiniz pratik malzemeleri tespit ettik. Gelin hep birlikte inceleyelim:

  1- KABAK

Bu malzeme listesinin en başında kabağın olması sizleri şaşırtabilir fakat şaşırmayın. Çünkü kabak içerdiği harika özler ile meyve suyunuza harika bir tat kazandıracaktır. Bu şekilde size itici gelebilecek meyve sularınızı rahatlıkla tüketebilir ve sağlıklı bir yaşam sürebilme imkânına sahip olursunuz. Birçok kişi tatlı ve meyve suları için kabak eklemekten kaçarlar fakat kabak eşsiz bir tat ekler meyve suyunuza. Deneyin ve göreceksiniz ki tatlandırıcı olarak kabak hem yararlı hem de iyi bir alternatif. C vitamini, potasyum ve klorofil bakımından zengin olan kabak bu konuda denemesi yararlanılması gereken bir sebze.

  2- SALATALIK

Eklenmesi kolay olan sebzelerden bir tanesi de salatalık. Meyve suyunuza eklediğinizde tadını  olumlu olarak güzelleştirdiğini hissedeceksiniz. Aşırı tatlıya kaçmamak isterseniz salatalık güzel bir seçenek. Meyve suyunuza eklediğiniz de hafif ve güzel bir tat kazandıracaktır. Bu şekilde yeşil meyve sularını çok daha rahat tüketme şansına sahip olacaksınız.  Salatalık içerdiği   anti – kanser  bileşenleri, B vitamini, kefeki asit, lutein ve fisetinler sayesinde kötü nefeslere engel olur, böbreklerinizi korur, kemik ve eklemleri sağlamlaştırır, kan basıncını düzenler, kanser ve diyabet hastalığını engeller ve kilo konusunda sizlere yardımcı olur.

  3- HAVUÇ

Havuç meyve sularınıza ekleyebileceğiniz en lezzetli malzemeler arasında yer almaktadır. İçerdiği C vitamininin yanı sıra mükemmel bir lif kaynağı olan havuç harika bir alternatif.  Göz sağlığınız için yaralı olan havuç aynı zamanda parlak bir cilde sahip olmanız konusunda ve akne ile mücadele konusunda sizlere büyük yardımları dokunacaktır. Yeşil meyve sularınızı lezzetlendirmek için bir iki dilim havuç yeterli olacaktır.

 4- MARUL

Marul yeşil meyve suyunuza hafif ve hoş  bir tat verecektir. Sağlık konusunda ve sağlıklı yaşam konusunda önemli bir yere sahip olan marul, protein, omega 3’ler ve C vitamini konusunda  zengin bir sebzedir. Kalbiniz için sağlıklı olan marul aynı zamanda hem kilonuza yardımcı olabilir hem de kan düzeyinizi dengede tutar. Yeşil meyve sularını tatlandırmak ve lezzet katmak için denemeye değer bir malzeme.

 5- ELMA

Kalp kapakçıklarını koruyan, karaciğerinizin dostu olan ve bağışık sistemini destekleyen elma bu konuda sizler için mükemmel bir alternatif. İçerdiği antioksidan ve C vitaminleri ile meyve sularınıza lezzet kazandıracak olan elmayı denemelisiniz. Özellikle kırmızı elma şeker bakımından fakir olduğu için sağlığınız için tercih etmeniz gerekenlerden.

  6- LİMON

Şüphesiz  içeceklerin içine en fazla eklenen malzemelerden bir tanesi limondur. Ekşi tadına rağmen yeşil sularınıza güzel bir tat sağlayacak olan limon sağlık konusunda olmazsa olmazlardan. Diş ve diş etlerini besleyen, C vitamini ve potasyum bakımından zengin, kalp açısından yaralı ve bağışıklık sistemini düzenleyici olarak limon meyve sularınıza mutlaka eklemeniz gerekenler arasında.

  7- DOMATES

Daha önce meyve suyunuza domates eklediniz mi? Hayır mı? Denemeniz gerekenlerden bir tanesi de domates. Ön yargılarınız kırın ve yeşil meyve sularının içine arada bir domates ilave edin. Kalp hastalığını önleyen, kanser riskini azaltan, kolesterolü düşüren, C vitamini bakımından zengin ve düşük şeker oranıyla sağlık konusunda güzel bir seçenek. Ayrıca cildi yağ bakımından da dengeleme özelliği de bulunan domatesi meye sularınıza gönül rahatlığıyla ekleyebilirsiniz.

  8- IHLAMUR

Güne başlarken yeşil meyve suyunuza ıhlamur eklemek çok sağlıklı. Gün boyunca sizi canlı tutacak bir etkiye sahip olan ıhlamur C vitamini bakımından da oldukça zengindir. Ayrıca ıhlamur antioksidan bakımından da zengin olduğundan cildin genç görünmesi ve güzel görünmesi bakımından da etkilidir. Karaciğerinize de faydalı olan ıhlamuru meyve sularınıza değerlendirmelisiniz.

  9- REZENE

Rezene yeşil suyunuzu daha lezzetli hale getirecek tatlı bir sebzedir. Bu tatlı sebzenin sağlık konusunda birçok yararları vardır. Kabızlık ve şişkinliği engelleyen rezene C vitamini bakımından zengindir. A vitamini bakımından da zengin olan rezene,  potasyum ve magnezyum bakımından da zengin olup sağlıklı bir yaşam tarzında yer alması gerekenlerden.

 

İlginizi Çekebilir

Serinletici Kızılcık Şerbeti Tarifi

Gerekli Malzemeler Kızılcık (1 kilogram miktarınca) Su (1,5 litre/ 6 su bardağı miktarınca) Toz Şeker …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir