Yazlık Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Hem ülkemizde hem de dünyada tatil, hayatta çok önemli bir yer kaplıyor. Herkes aynı olanağa sahip olmasa da kış boyunca farklı, yaz sezonunda ise farklı bir evde konaklayanların sayısı hiç de az değil.

Tatilde hem bedenimizi hem de ruhumuzu dinlendirmek isteriz. Bunu sağlayabilmek için de, evde geçirdiğimiz vakitte gözümüzü yormayan, enerji veren ve rahatlatan renkler ve eşyalar görmek isteriz. Kışlık evlerde kullanılması pek tercih edilmeyen pastel tonlar yazlık evlerde çok rahat kullanılabilir. Yeşil, pembe, sarı gibi tonlar üzerimizde pozitif etki yapan renklerdir.

Eşyalarda ve zemin kaplamasında ahşap malzemeler rahatlıkla kullanılabilir. Ya da modern bir yaklaşımla eşya seçimleri yapılabilir. Bu iki stil yazlık evlerde en çok kullanılan tarzlar arasındadır.

Objelerin seçiminde ise yine açık ve pastel tonlar tercih edilebilir. Doğal malzemelerden yapılmış eşyalar ortamı daha sıcak bir hale getirecektir. Hasır koltuklar, koltuklarda keten veya diğer doğal malzemelerden kaplamalar, eşyalarda estetik kadar rahatlığın da ön planda tutulması, yaz evlerinin tasarımlarında genellikle görülen tercihlerin arasındadır.

Perde seçimlerinde, kışlık evlerde kullanılan ağır ve koyu renkli perdelerin aksine, stor şeklinde yapılmış daha kullanışlı perdelerin tercih edilmesi, ortamı daha ferah bir hale getirecektir.

Bunların yanında, objelerin seçimi yapılırken deniz kabukları, denizyıldızları, küçük taşlar gibi doğal malzemeler en çok tercih edilenlerdir.

Yazlık evlerde açık mekanlarda da çok vakit geçirildiği için, pencere önleri veya teraslar/balkonlar da dekorasyona dahil edilebilecek iç mekanlar olarak yer alır.

İlginizi Çekebilir

Kalitenin Avantajını Yaşa

Yatak odalarının vazgeçilmezi olan Madame Coco nevresim takımları, şık görünümleriyle dikkatleri üzerine çekerken özel yapılarıyla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir