Yazın Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Yaz mevsiminin yaklaşıyor olması ve baharın son günlerinin yaşandığı şu günlerde güneşin zararlı ışınları özellikle saçlarımıza zarar vermektedir. Özellikle kıyı şeritlerinde ve sıcak memlekette yaşayanların saçları gün içerisinde kuruttuğu ve olan nem dengesini de yok ettiği bir gerçektir. Bu yüzden kış günlerinde var olan parlak, ışıldayan saçlarımızı koruyabilmek zor olmasa gerek ve bunun için yaz mevsimi saç bakımını yapmalıyız.

Sürekli gün içerisinde saç yıkamalı ve saçımızın kendi yağıyla beslenmesine izin vermeliyiz. Tüketeceğimiz sıvılarla dengeyi sağlayabiliriz. Tuzlu ve klorlu sularda sürekli yıkanmamak yıkandıktan sonra saf suyla durulamak güneşte saçların kurumasını beklememek, spreyler ve kremler kullanmamalıyız, sürekli taramak da saçlara zarar verir. Yazın bırakalım saçlarımız rahat olsun şekilden şekle girmesin saatlerce kuaförlerde işkence edilmesin. Saçlarımızı güneşten korumak için argan yağından faydalanabilir. İçindeki minerallerden ve parlatıcı etkisinden yararlanılabilir.

Bir diğeri çuha çiçeği yağı E vitamininden ve omega-6 dan dan zengin bakımlı doğal durmasını sağlar. Tatlı badem yağı ise E ve A vitaminince zengin saçın yıpranmış kuru havasından kurtarır. Banyoda saçlarınızı köpükleyip duruladıktan sonra parmak uçlarınızla hacim eştirici krem yardımıyla masaj yapın bırakın. Daha sonra durulayın ve asıl doğal ve dolgun gösteren sürülüp bırakılanlardan kullanın. En şansız saç tipleri yaz mevsimi için kesinlikle kıvırcık saçlı olanlar bun kişiler saçlarını doğal hacimde tutmalılar kesinlikle. Her şeye neredeyse faydalı olan saf zeytinyağını banyodan önce sürün ve nemlendirin. Aradaki parlaklığı yumuşaklığı fark edeceksiniz.

Ve son olarak da yazın saçlarınızı ihmal etmeyin yoksa kışın onları eski haline getirmek için baya uğraşacaksınız. Unutmayın saçlar her zaman bakım bekler.

İlginizi Çekebilir

Altın İğne Uygulamasıyla Ameliyatsız Gençleşme: Dr. Yaprak Konakçı Anlatıyor!

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması olarak da bilinen altın iğne, ameliyatsız gençleşme yöntemleri arasında en kolay ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir