Yazın Bebek Nasıl Giydirilmeli?

Havaların ısınması ile anneler ve bebekler Sıcak havadan faydalanırlar. Yalnız yazın gelmesi ile annelerin bebekleri için önlem almaları da gereklidir. Sentetik kumaşlardan oluşan elbiselerin bebeğinizin cildini tahriş edebilir. Onun için bebeğin elbiselerini seçerken kullanışlı rahat olmasına özen gösterin. Yaz aylarında yeni doğan bebekleri aşırı sıcaklığın olduğu dönemlerde kundaklama işlemi yerine uzun kollu badiler ve tulumlar giydirilmelidir.

Kundaklama işleminde aşırı Sıcaklığın etkisi ile bebeğinizde aşırı bir su kaybına neden olabilir. Bununla beraber bebeğinizin vücut sıcaklığı artabilir. Bebeklere yazın pamuklu giysiler yerine daha ince ve açık kıyafetler giydirmelidirler. Sıcak havalarda eğer ki bebeğinizi dışarı çıkartacak olursanız bebeğinizin o narin yüzünü korumak için başına bir şapka takmanızı öneririz. Özelikle alttan bağlamalı yada çıt çıtlı olanları tercihiniz olmalı. Çünkü bu sayede bebeğiniz şapkayı çıkartmak istese bile çıkartamaz.

Bebeğinize giydirdiğiniz elbiselerin bebeğinizin vücudunu kaplaması gerektirdiğini göz önünde bulundurunuz. Bebeğinize giydirdiğiniz pantolonları ve bluzların kolların uzun olmasına dikkat ediniz. Bu sayede güneş ışınlarının verdiği zarara karşı önleminizi almış olursunuz.

Bebeğinizi dışarı çıkartırken kesinlikle elbisesinin altında atlet giydirilmesi gerekir. Hava ne kadar sıcak olursa olsun bunu ihmal etmemeye dikkat edin. Bebekler için yaz giysileri daima açık renkli ince giysiler olmalıdır. Ayrıca da teri çeken materyallerden oluşmuş kıyafetler tercihiniz olmalı. Dışarıya çıktınız anda her ihtimale karşı her an hava bozulacak gibi yağmur yağacak hava soğuyacak düşüncesi ile bebeğiniz için kalın parçalarda yanınıza almayı unutmayınız. Bu önlemler yazın dahi bale olsa bebeğinizin güven içinde olacağını düşünürsünüz.

İlginizi Çekebilir

Bir Yaşına Kadar Bebeklerde Beslenme Düzeni

Bebeğin sağlıklı bir şekilde gelişimini tamamlaması, doğduğu andan itibaren  beslenme ve uyku düzeninin en doğru …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir