Yaz Tatili İçin Öneriler
Yaz Tatili İçin Öneriler

Yaz Tatili İçin Öneriler

YAZ TATİLİ

2018 yılının sıcak yaz günleri başlamasına az bir süre kalmışken önceden yapılmış olan tatil planları, erken seçim nedeni ile birçok tatil rezervasyonu iptal edildi. 8 Haziran 2018 tarihinde okulların kapanıp, 16 Haziran 2018 tarihinde başlayacak olan Ramazan Bayramı nedeni ile birçok aile tatil planlarını bu tarihlere göre ayarlamıştı. Lakin erken seçim ve üniversitelere giriş sınavı nedeni ile tatil planları 1 Temmuz sonrasına ertelenmiş gözüküyor. Biz de tatil planı yapmamış olan kişilere ve ailelere tatil yerleri hakkında bilgi vermek istedik.

AKDENİZ TATİLİ

Eğer bir aile olarak çocuklu bir şekilde tatil planı yapıyorsanız ve tercihinizi Akdeniz’den yana kullanmayı düşünüyorsanız, Mersin ve civarında yapılması önerilerimiz arasında yer alıyor. Mersin’den Alanya’ya kadar olan tatil bölgelerinde daha çok yerli turist ve aileler bulunurken, Alanya’dan Fethiye’ye kadar olan deniz şeridinde genellikle yabancı turist ve gençler bulunmaktadır. Eğer daha bir rutin standartlar içerisinde tatil yapmak istiyorsanız Güney Akdeniz’i tercih etmeniz yerinde olacaktır. Eğer genç veya arkadaş grubunuz ile tatil yapma planınız varsa, Alanya, Belek, Kemer, Kaş, Kalkan, Olimpos gibi yerler daha iyi bir tercih seçeneği olacaktır.

EGE TATİLİ

Akdeniz tatilinde geçerli olan durum yine aynı şekilde ege bölgesi içinde geçerlidir. Ege’nin bazı tatil bölgelerinde yerli turist ve aileler yer alırken, bazı tatil bölgelerinde yüksek ağırlıklı olarak yabancı turistler ve gençler tatil yapmaktadır. Marmaris, Fethiye, Çeşme, Kuşadası gibi tatil yerleri gençler ve arkadaş grubu ile tatile çıkanlar için ideal seçeneklerdir. Bodrum, Fethiye, Akyaka, Didim gibi tatil beldeleri ise aileler ve yerli turistler için daha cazip bir tatil seçeneği oluşturuyor.

KARADENİZ VE İÇANADOLU TATİLİ

Karadeniz ve İç Anadolu bölgelerinde tatil planı gerçekleştirenler için Ege ve Akdeniz bölgesinde olan durumlar pek gözlemlenmez. Genellikle yerli turist ve ailelerden oluşan tatil bölgeleri kısıtlı olsa da güzel bir tatil yapılması için oldukça güzel fırsat oluşturuyor. Karadeniz bölgesinde Karasu, Amasra, Atakum, Artvin gibi yerler tatil yapmak için oldukça idealdir. Karadeniz’de yazın deniz tatili yapılabilirken aynı zamanda yayla tatili de yapılması açısından oldukça önemlidir.

Tatil noktasında kısıtlı imkanlara sahip olan İç Anadolu, elindeki imkanları oldukça iyi bir şekilde değerlendirmeyi başarmış bölgelerimizden biridir. İç Anadolu bölgesinde sağlık turizmi ve kültür turizmi ön plana çıkmaktadır. Sağlık turizmi için Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde kaplıcalar bölgesi tercih edilebilir. Ürgüp Kapadokya’da ise kültür turizmi olarak iyi bir seçenek şeklinde duruyor.

İlginizi Çekebilir

Kuşadası Gezilecek Yerler

Kuşadası Gezilecek Yerler

KUŞADASI Ege bölgesinin güzel şehirlerinden biri olan Aydın’a bağlı Kuşadası ilçesi özellikle yabancı turistlerin oldukça …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir