Yaz aylarında güzel görünümünüzü koruyacak 7 ipucu

   1- GÜNEŞTEN KORUYUCU KIYAFETLER TERCİH EDİN

Yaz aylarında güneşten koruyan kıyafetler tercih edilmelidir. Bu kıyafetler sizin güzellik ve bakımınızı korur, fakat daha da önemlisi bu tarz kıyafetler sizi güneşin zararlı ışınlarından korur ve cilt kanseri hastalığını da engeller. Bu yüzdendir ki bu tarz kıyafetler yaz aylarında aslında bir zorunluluktur. Eğer bütün gün güzelliğinizi korumak ve zararlı ışınlardan korunmak istiyorsanız bu tarz kıyafetleri tercih etmelisiniz.

  2- HAFİF GÜZELLİK ÜRÜNLERİ KULLANIN

Yaz ayları aşırı kremli ve kullanıldığında kalın tabaka oluşturan güzellik ve bakım ürünleri için uygun bir dönem değildir. Aşırı sıcaktan dolayı bu tarz güzellik ve bakım ürünleri teninizde erime ve kayma yapar. Bu durumda sizleri rahatsız eder. Bu durumu önlemek için ise en önemli yöntem ve ipucu hafif bakım ve güzellik ürünlerinden yana tercihte bulunmaktır.

  3- SU GEÇİRMEZ BAKIM VE GÜZELLİK ÜRÜNLERİ KULLANIN

Yaz aylarında güzelliğiniz için önemli olan ipuçlarından bir tanesi de suya karşı etkili olan bakım ürünleridir. Bu tarz bakım ürünleri yaz aylarında etkili yöntemler arasında yer almaktadır. Su geçirmez maskara, rimel ve göz farı gibi bakım ve güzellik ürünleri yaz aylarında güzelliğinizi gün içerisinde korumanıza büyük oranda yardımcı olacaktır. Bu tarz bakım ürünleri yaz aylarında ter sonucunda akıp gitmeyecek ve olumuz bir şekilde etkilenmeyecektir. Bu sayede güzelliğinizi yaz aylarında koruyabileceksiniz.

  4- SAÇLARINIZI CANLANDIRIN

Yaz aylarında sıcaklıklardan daha az etkilenmek için ve serinlemek amacı ile havuzlar tercih edilmektedir. Havuzlarda bulunan klor ve güneş ışınları saçlarınıza ciddi şekilde zarar ve hasara yol açabilir. Sarışın saçlara sahip olanlar için kabartma tozu ve bazı bebek şampuanları ile saçlarını durulamak, saçlarını canlandırmak için pratik bir alternatif olabilir. Esmer kadınlar ise, beyaz sirke ile saçlarını durulayabilir ve bu sayede daha canlı saçlara sahip olabilir. Kızıl saçlara sahip kadınlar için ise papatya çayı idealdir. Güzelliğinizi korumak için saçlarınız canlı kalmalıdır. Bu ipucu size bu konuda yardımcı olacaktır. Genç ve güzel görünmenin 7 kolay yolu konulu makaleyi okumak için Tıklayınız!

  5-  GÜZELLİK VE BAKIM ÜRÜNLERİNİZİ SOĞUTMA ÖZELLİĞİNE SAHİP OLANLARDAN TERCİH EDİN

Soğutma özelliğine sahip olan bakım ürünlerini bulmak elbette zor. Fakat bu tarz ürünler yaz aylarında idealdir. Bu tarz ürünler göz kapaklarınız ve saç derilerinizi hem serin tutar hem de parlak bir görünüm kazandırır. Ayrıca bu tarz ürünler mentol içerikleri ile gün içerisinde serin hissetmeniz konusunda da sizlere yardımcı olabilir.

 6- GÜZELLİK VE BAKIM ÜRÜNLERİNİZİ BUZDOLABINDA SAKLAYIN

Göz ve saç derisi için soğutma özelliğine sahip olan bakım ve güzellik ürünleri bulamaz iseniz, güzellik ve bakım ürünlerinizi buzdolabında veya soğuk bir ortamda muhafaza etmek akıllıca olacaktır. Fakat buzdolabında veya soğuk ortamlarda gereğinden fazla saklamamanız daha iyi olacaktır. Aşırı soğuk ortamlar bakım ürünlerinizin etkinliğini  ve özünü kaybetmelerine sebep olabilir. Bakım ürünlerini uygulamadan önce kısa bir süre için buzdolabına koyun ve daha sonra uygulayın, serin ve güzel bir gün geçirin.

  7- BRONZLAŞTIRICI KULLANIN

Yaz aylarında güzel görünümünüzü koruyacak 7 ipucu… Yaz sezonunda daha güzel bir görünüm, daha güzel bakışlar ve daha güzel bir yüze  sahip olabilmek için bronzlaştırıcı kullanın. Aşırıya kaçmadan kullanacağınız bronzlaştırıcılar size hem parlak bir görünüm sağlar hem de güzel bir görünüm kazandırır. Eğer bronzlaştırıcı kullanmak istemiyorsanız, kayısı yada şeftali özlü allıklar güzel birer alternatiftir.

Bu ipuçlarını yaz aylarında iş yerlerinizde veya tatilde iken. Makyajınız ve güzelliğiniz korumak için uygulayabilirsiniz. Umarız, sizin için hazırladığımız bu ipuçları ve tavsiyeler yaz aylarında güzelliğinizi korumanız konusunda sizlere yardımcı olur.

İlginizi Çekebilir

Sağlıklı Ürünlerde Güvendiğim Tek Adres, Güzel Ada Gıda! Üstelik İndirimli Ürünleri Bir Harika!

Sağlıklı yaşamın olmazsa olmazı bilinçli beslenme. Kendimize ve sevdiklerimize doğal, katkısız, sağlıklı besinler seçmekse son …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir