Yağlı Saçlara Uygulayabileceğiniz Öneriler

Yağlı saçlar toplumsal olarak bakımsızlığın en büyük göstergesi diyebiliriz. Özellikle yağlı saç dendiği zaman saçlarını kestirmeyen fakat bakımını da yapmayan erkeklerin akla geldiği bilinir. Ancak yağlı saç tipi kısa saçta bulunabileceği gibi bir çok kadınında problemi. Teorik olarak cilt tipiyle alakalı bir durumdur ve cilt tipi yağlı olanlarda görülür. Genel anlamda heyecan, stres ve o an ki psikolojik olgularla saçların yağlanma oranı ciddi miktarda artabilir.

Yağlı saçlardan kurtulmanın en basit yolu kullandığınız şampuanı yağlı saçlar için üretilmiş olanlardan seçmek. Böylece ilk adımı atmış olacaksınız. Ayrıca mentollü şampuanlarında iyi geldiğine dair bilimsel kanıtlar mevcut. Eğer cilt tipiniz çok yağlı değilse bu aşılması kolay bir problem olacaktır. Saçlarınızı çok az yıkıyorsanız ya da çok fazla yıkıyorsanız birincil sebebi bu olabilir. Bunun yanı sıra şampuan işleminden sonra saçlarınız için kullandığınız bakım ürünleri oldukça önemli. Örneğin saç kremi kullanıyorsanız kesinlikle nemlendirici etkisi olmayan bir krem kullanmalısınız. Çünkü saçlarınızın nem dengesi zaten yüksek birde saç kreminin nemlendirici etkisi eklenince saçlarınız iki katı daha hızlı yağlanacaktır. Bu durumun sürekli yaşanmasının sebebinin kişisel hareketler olduğunu açıklıyor uzmanlar.

Örneğin yağlı saç tipine sahip insanlar saçlarını her gördüklerinde mutlaka dokunma hissiyatı hissedermiş. Bu yüzden saçlarını ya düzeltir ya da bir el atarlarmış. Dolayısıyla günlük haliyle nemli ellerimizde saçımıza sürekli verdiğimiz nem takviyesi sabah yıkadığımız saçlarımızı akşam yağlanmış olarak karşımıza çıkartıyor. Bu alışkanlıkları bırakarak saçların yağlanmasını bir nebze olsun azaltmak mümkün. Yağlı saçlarda kuru saç tipleri gibi bir kader değildir. Önlem alındığında sorunlar tespit edildiğinde önüne geçilmesi mümkün bir durumdur.

Elbette normal saç tipine göre saçlarınız yine yağlı olacaktır. Ancak bu sabah yıkadığınız saçların akşama kadar yağlanması gibi bir sorun olmayacaktır. Ya da yeni yıkadığınız halde insanların sanki hiç yıkamadığınız gibi bakıyor olması durumunu ortadan kaldıracaktır. Yatmadan önce saçlarınıza pudra ile masaj yapmakta yağlı saçlarınızı biraz olsun dizginleyebiliyor. Doğal anlamda bu çözümü de kullanmanız mantıklı bir karar olabilir.

İlginizi Çekebilir

Altın İğne Uygulamasıyla Ameliyatsız Gençleşme: Dr. Yaprak Konakçı Anlatıyor!

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması olarak da bilinen altın iğne, ameliyatsız gençleşme yöntemleri arasında en kolay ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir