Yağlı Ciltler İçin Peeling Önerileri
Yağlı Ciltler İçin Peeling Önerileri

Yağlı Ciltler İçin 3 Peeling Tarifi

YAĞLI CİLTLER

Her insanın cilt yapısı ve genetiği farklıdır. Kimi insanlarda ciltleri kuru iken kimileri ise yağlı bir cilde sahiptir. Yağlı cilde sahip olmanın da farklı nedenleri bulunmaktadır. Kimilerinde genetik faktörler etkili olurken kimilerinde ise beslenme ve yaşama tarzına bağlı olarak cilt yağlı olabilmektedir.

Yağlı ciltlere sahip kişilerin yağ dengeleri pek eşit olmamakla beraber sivilce ve akne görülme eğilimi fazla olmaktadır. Özellikle yaz mevsiminde kişilerin yağlı cilt dengesini sağlayamaması yaz mevsiminde oluşan nem ile birleştiğinde çok daha sıkıntılı bir süreç oluşturmaktadır. Bu nedenle yağlı ciltlere sahip kişiler çeşitli doğal maskeler ve ilaçlar ile cilt dengesini sağlamaya çalışmaktadır. Size vereceğimiz peeling tarifleri ile yağlı cilt yapınızı normal bir hale getirerek sıkıntılardan kurtulabilirsiniz.

ŞEKER PEELİNGİ İLE CİLT ARINDIRMA

Şeker peelingi hazırlamak için bize lazım olan malzemeler sırasıyla, 2 tatlı kaşığı olacak şekilde toz şeker veya esmer şeker. 1 tatlı kaşığı olacak şekilde mate çayı ve 1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağıdır. İlk olarak tüm bu malzemeleri bir kâse içine ekleyerek karıştırın. Sonrasında cildinizi çeşitli temizleyici malzemeler ile temizledikten sonra yüzünüze masaj yaparak maskeyi yedirin ve bir süre bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın.

TUZ PEELİNGİ İLE CİLT ARINDIRMA

Şeker peelingini beğenmeyenler için tuz peelingi de bulunmaktadır. Daha etkili olan bu maske türü için bize lazım olan malzemeler, 1 çay kaşığı lavanta esası, 3 çay kaşığı badem yağı ve 2 tatlı kaşığı tuzdur. Malzemelerimizi derin bir kap içinde krema kıvamına gelinceye karıştırın. Sonrasında yine cildinizi temizledikten sonra krema kıvamına gelmiş maskenizi yüzünüze masaj yaparak yedirin. Maskeyi 5 dakika boyunca yüzünüzde beklettikten sonra yıkarak bunu belirli seanslar eşliğinde gerçekleştirin.

MUZ PEELİNGİ İLE CİLT ARINDIRMA

Muz meyvesi içerisinde barındırdığı vitaminler sayesinde cildin nemlenmiş bir yapıya ve yenilenmesine yardımcı olmaktadır. Muz peelingi ile cildinizin yapısını dengeleyebilir ve uygun nemli yapısına kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için bize gerekli malzemeler; Bir adet olgunlaşmış muz, 4 tatlı kaşığı toz şeker ya da esmer ve 1 tatlı kaşığı baldır. İlk olarak muzu çatal yardımı ile ezerek püre haline getirin. Sonrasında püre haline gelmiş muzu ve diğer malzemeleri derin bir kap içerisinde karıştırarak krem gibi olmasını sağlayın. Krem haline gelinceye kadar karıştırılan malzemeler daha sonra temizlenmiş cilde masaj yapılarak yedirilir ve 10 dakika boyunca beklenir. Böylece cildinizin dengesini sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Tıraş Makineleri İle Pürüzsüz Bir Cilt

Klasik traşın daha pratik ve keyifli olarak uygulanması kaliteli bir makineye bağlıdır. Tıraş ve sonrasındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir