vücuda uygun etek seçimi

Vücut Tipine Uygun Etek Seçimi Nasıl Olmalı?

Vücut Tipine Uygun Etek Seçimi Nasıl Olmalı?

Etekler kadınların sık sık kullandığı vazgeçilmez parçalardan biridir. Yeni sezonda da eteklerin çok moda olduğunu görüyoruz.  Her kesim her renk etek vitrinlerdeki yerini aldı. Kloş etekler, midi etekler, maksi etekler ve pileli etekler yeni sezonda da moda olmaya devam ediyor.  Etekler tasarımlarıyla hem rahatlık katıyor hem de şık bir görünüm kazanmanıza vesile oluyor. Ancak etek seçimi yaparken vücuda uygun bir etek modeli seçmek son derece önemli. Vücut tipine uygun etek seçimi yapmak kusursuz bir görünüm kazanmanıza imkan sunar.  Kıyafet seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli husus vücut tipidir.  Vücut tipine uygun olmayan etekler nedeniyle şık bir görünümü elde etmeniz mümkün değildir. Peki doğru etek seçimi nasıl yapılır? İşte herkesin merak ettiği bu sorunun cevabını verelim.

I Tipi Vücut Şekline Uygun Etek Seçimi

vücut tipine göre etek seçimi

Uzun ve ince bir vücut tipiniz varsa tipi vücut şekline I tipi vücut adı verilmektedir. I tipi vücuda sahip olan bayanların çok şanslı olduğunu söylersek yanlış olmaz herhalde.  Her etek tipi I tipi vücuda sahip bayanlar için oldukça idealdir.  Dar etek modelleri I tipi vücuda sahip olan bayanlar için çok uygun bir seçim değil. Uzun boylu olmanız nedeniyle kötü bir görünüm ortaya çıkacaktır. I tipi vücuda sahip olan bayanlar yüksek bel daracık eteklerden uzak durmalıdır. Yüksek bel etekler yerine normal bele sahip etekler doğru bir seçenek olacaktır. Pilili, çember veya kloş etekler I tipi vücut için son derece ideal etek modelleridir.

V Tipi Vücut Şekline Uygun Etek Seçimi

V tipi vücut şekli genel olarak minyon kadınlarda görülen bir vücut yapısıdır.  Birkaç ufak hileyle V tipi vücuda sahip olan kadınlar doğru bir stil oluşturma şansına sahip olabilirler. V tipi vücuda sahip olan kadınların normal bel etekler giymesi doğru bir seçim değildir. Yüksek bel etekler V tipi vücutlar için oldukça idealdir. Maksi boy etekleri tercih eden V tipi vücut şekline sahip kişiler uzun bluz veya ceketlerle daha kısa bir görünüme sahip olur.  Sadece birkaç basit ayrıntı kullanarak olduğunuzdan uzun görünmeniz mümkün.  Birçok etek kombini V vücut tipi için tasarlanabilir.   Yüksek bel etekler tam V tipi vücut şekline sahip olanlar için ideal bir parça. Midi, çember veya kloş etek tercih edecek olan kişiler mutlaka topuklu ayakkabıyla tarzlarını kombinlemelidir.   Ayakkabılarınızla eteğinizin aynı tonda olması çok önemlidir. Bu sayede bacak boyunu kesmeden daha uzun bir görüntüye sahip olma şansını yakalarsınız.

O Tipi Vücut Şekline Uygun Etek Seçimi

Etek seçiminde en çok zorlanan bayanlardan biri de O tipi vücut şekline sahip olan bayanlardır. Ancak birkaç basit tüyoyla doğru etek seçimini yapabilir ve olduğunuzdan daha şık bir görünüm elde etme imkanına sahip olabilirsiniz.  O tipi vücuda sahip olan bayanlar yüksek bel ve ayak bileğine kadar uzanan etekleri tercih etmelidir.  Etekler aynı tonlarda olan bir topuklu ayakkabıyla kombininizi tamamlayabilirsiniz. Bu kombin boyunuzun uzun gösterme imkanı sunacaktır. O tipi vücuda sahip olan bayanlar için A eteklerde çok ideal bir seçim olacaktır. Eteğin önünde yer alan dikey düğmeler veya boyuna çizgiler sizi olduğunuzdan daha ince ve daha uzun gösterecektir.

Uzun Boylu Ve Kilolu Vücut Şekline Sahip Bayanlar İçin Etek Seçimi

O, V ve I tipi vücut şekillerinin dışında kalan daha uzun boylu ve daha kilolu kadınlar için ayrı bir vücut tipi kategorisi bulunuyor. Uzun boylu ve kilolu olan kadınlar nasıl bir etek modeli seçimi yapmalıdır? Uzun boylu ve kilolu olan kadınlar diğer vücut tiplerine göre biraz daha heybetli bir görünüm sergilemektedir. Bu görünümü ortadan kaldırmak ve yumuşak bir görüntü ortaya çıkarmak için bayanların karışık renklerden mutlaka uzak durması gerekmektedir. Ayrıca kat kat giyilen kıyafetler olduğunuzdan daha kilolu ve heybetli görünmenize neden olacaktır.  Bu vücut tipine sahip olan bayanlar vücuduna tamamen oturan dar etekler tercih etmemelidir. Özellikle likralı kumaşlar kullanılarak hazırlanan ve vücuda yapışan etek modelleri oldukça tehlikelidir.  Eğer uzun boylu ve toplu bir bayansanız boy avantajını kullanarak doğru stiller meydana getirebilmeniz oldukça önemlidir.  Bel bölgesinde sorunu olmayan kişiler bel kısmından oturan ve etekleri aşağıya doğru genişleyen etek modellerini tercih edebilirler. Böylece hem kilonuzu gizleme imkanına sahip olur hem de tüm ilgiyi boyunuza çekebilirsiniz. Bu tarz bir etek modeli seçecekseniz topuklu ayakkabı giymemek doğru bir seçim olacaktır. Topuklu ayakkabı daha heybetli bir görünüm kazanmanıza neden olacaktır.  Çan kesim etekler uzun boylu ve kilolu kadınlar için ideal bir etek seçimidir. Kalçaları gizleyen yelekler veya hırkaları düz kesim eteklerle kombinleyebilir ve kilonuzu gizleme imkanına sahip olabilirsiniz. Doğru etek seçimi sayesinde şık ve göz kamaştırıcı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

İkonik Nike Ayakkabı Modelleri ve Performansları

Sportif giyimi tercih edenlerin en sık tercih ettiği markalardan birisi olan Nike, tasarladığı birbirinden şık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir