Vücudunuzu Nikotinden Arındıran Besinler

Sigara içenlerin vücutlarında nikotin birikimi olur ve bu biriken nikotinin etkileri ise yıllar boyu sürebilir. Nikotin birikimi sonucundan vücutta beklenmeyen ani hastalıklar oluşmakla birlikte daha kötü sonuçlar da ortaya çıkabilir.

Örneğin bireylerde sinir anında kalp krizi görülmesi, cinsel ilişkilerde ani kalp durması ve fiziksel halsizlik gibi bir çok olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir. Sizde uzun yıllar boyu sigara kullandınız ve artık sigarayı bıraktıysanız vücudunuzu aşağıdaki besinleri tüketerek nikotinden arındırın ve vücut sağlığınızı tekrar geri kazanın.

Uzman doktorlar birazdan sayacağımız besinlerin nikotini bünyeden temizlediğini ve sağlıklı bir vücudun oluşmasında temel oluşturduğunu vurgulamaktadırlar.

İşte nikotini vücuttan atmaya yardımcı besinler..

Havuç Suyu

Sigara tiryakisiyseniz içtiğiniz her bir sigaranın nikotininin vücudunuzda 3 gün kaldığını biliyor muydunuz? Cilde oldukça fazla zarar veren nikotinden kurtulmak için, havuç suyu içebilirsiniz. İçerdiği vitaminler bakımından zengin olan havuç suyu vücuttan nikotinin atılmasına ve cildin kendini yenilemesine yardımcı olur.

Isırgan Otu

Isırgan bol miktarda demir ve dezenfektan barındırdığı için vücudunuzda biriken nikotini söküp atma etkisine sahiptir.

Su

Su, vücuttaki tüm zehirli maddelerin dışarıya atılmasında kilit bir noktaya sahiptir. Su içerek vücudunuzdaki nikotini atabilir, ve hücrelerin yenilenmesi sonucu nikotinin etkilerinin azalmasına yardımcı olur.

Kivi

Kivi, içerdiği bol miktarda vitamin sayesinde hem cildinizi yumuşatarak düzenler hem de vücutta biriken nikotini dışarı atarak sağlığınızı size geri kazandırır.

İlginizi Çekebilir

Kış Depresyonu Nedir? Nasıl Aşılır?

Depresyon gelip geçici bir durumdur ama hayatınızın tümünü etkileyen bir durumdur.  İnsanın çevreleyen bir çember düşünün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir