vitrin dekorasyonu

Vitrin Dekore Etmenin Püf Noktaları

Tüketimin hızla yaygınlaştığı ve bir akım halini aldığı günümüzde artık üreticiler ürünleri piyasaya sunarken farklı metotlara yönelmeye başladılar. Bu bakımdan ilk adım olarak vitrinler işlenmeye başlandı. Vitrinler müşterinin ürün ile ilk tanışma yeri olduğu için ilk etkileme daha mağazanın dışında başlamaktadır. Buda vitrin dekore etme sanatını doğurmuş oldu.

Vitrin dekore edilirken dikkat edilmesi gereken noktalar genel olarak mağazanın satmış olduğu ürün, vitrinin büyüklüğü, aydınlatması, mağazanın bulunduğu konum gibi birçok ayrıntılar göz önüne alınarak hazırlanmış sunum mekânı olarak sıralanabilir. Bu maddeleri daha açacak olursak vitrin eğer bir giyim mağazası ise daha çok detaya inmek gerekir. Çünkü giyim sektörü gösteriş ile kendine en çok çeken sektörler arasında gelir. Bu bakımdan giyim mağazası vitrini dekore ederken sıkıcı ve kapalı renkler yerine daha cıvıl cıvıl, açık renkler tercih edilmelidir. Ancak tıpkı kıyafetlerde olduğu gibi vitrinde de renklerin uyumuna özen gösterilmelidir.

Eğer mağaza kendi sektöründen başka mağazalarında çok olduğu bir konumda ise diğer mağazalara benzer ancak farkını ortaya koyan bir dekor tercih etmelidir. Öncelikle ürünlerinizden ünlü markaların en gözde kombinlerini vitrine koymalısınız. Bunları aksesuarlar ile zenginleştirmeniz size artı puan kazandıracaktır. Bunun dışında eğer gıda sektöründen bir mağazaya sahipseniz vitrininin muhakkak açık renk ve temiz bir görüntüye sahip olmalıdır. Ayrıca gıdaların türüne göre ısı derecesi kullanılmalıdır.

Hijyen ve muhafaza yöntemleri mağazanıza olan güveni daha vitrinden itibaren kazandıracaktır. Ayrıca insanların en çok dikkatini çekecek ve iştahını kabartacak gıdaların en doğru sunumla vitrine konulması gıda sektöründe vitrin dekorasyonu için artı puan kazandırır.

Vitrinler dekore edilirken vitrin büyüklüğüne göre düzenlemeler her mağaza için geçerlidir. Elinizdeki tüm ürünleri sergilemek isteseniz bile dar bir alanda kalabalık bir görüntü size her zaman eksi yönde dönüş yapar. Unutmayın vitrinler müşterinin ürünle ilk göz göze geldiği yerdir.

İlginizi Çekebilir

Kalitenin Avantajını Yaşa

Yatak odalarının vazgeçilmezi olan Madame Coco nevresim takımları, şık görünümleriyle dikkatleri üzerine çekerken özel yapılarıyla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir