Vazelinin İnanılmaz Faydaları ve Kullanımı

Vazelin şüphesiz yıllar boyunca her zaman ve her yerde bizim kurtarıcımız olmuştur. Vazelini tırnaklarımıza, saçlarımıza, parmaklarımıza, saçlarımıza yıllar boyunca nemlendirici amaçlı olarak uyguladık.

Bu yazımızda sizlere vazelinin inanılmaz faydalarından ve vazelinin nasıl kullanılması gerektiğinden bahsedeceğiz. Öncelikle vazelin nedir ? vazelini kim buldu ondan bahsedelim; vazelin bundan yıllar önce kimyager Robert A. Chesebrough işçilerin yararlandığını görür ve işçilerin ayaklarına yapışan petrolün yaraları iyileştirdiğini görür. Daha sonra petrolün içerisindeki jeli ayırt ederek. Vazelin petrol jeli diye piyasaya sürdü günümüze kadar daha da geliştirilerek ve ayrıştırılarak geldi.

Vazelinin faydalarını ve kullanım alanlarını aşağıda sizler için listeledik

Makyaj Temizlemede Bir Numara Vazelin

Makyaj temizleyicisi bitti mi ? endişe etmeyin vazelin yanınızda bir pamuk üzerine süreceğiniz vazelinle cildinizdeki makyajları kolayca temizleyebilirsiniz. Etkili yapısıyla vazelin makyajı söker atar.

Kuru Bölgeler İçin Vazelin Kullanın

Özellikle kış mevsiminde ve soğuk havalarda çatlayan dudaklar ve soğuk geçirmiş kızarmış ciltler için birebirdir. Cildinize vazelini sürdüğünüzde büyük bir etkisini göreceksiniz. Aynı zamanda çatlamış olan topuklarda kullanımı da oldukça etkidir.

Düz Kaşlar için Vazelin Kullanımı

Dalgalı ve dağılmış bir kaşa sahipseniz vazelini kaşlarınıza sürdüğünüzde gün boyu saçlarınıza jöle sürmüş gibi düz bir şekilde durur. Kaşlarınızı dökmez aksine nem kazandırır ve besler.

Vazelin Elektriklenen Saçlara İyi Gelir

Vazelin yağlı ve nemli bir yapıya sahip olduğu için elektriklenen saçlara iyi gelmektedir. Saçın kalkmış yada dağılmış olan kısmına iyice yedirdiğiniz zaman istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz. Hatta bazı kuaförler saça fön işlemi sonrası vazelin sürmektedirler.

Vazelin El, Tırnak ve Parmaklara İyi Gelir.

Soğuk geçmiş olarak parmak ve elleriniz için vazelin kullanabilirsiniz. Bunun haricinde tırnaklara sürüldüğünde tırnakları besler ve çabuk kırılma sorununu ortadan kaldırır.

İlginizi Çekebilir

Altın İğne Uygulamasıyla Ameliyatsız Gençleşme: Dr. Yaprak Konakçı Anlatıyor!

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması olarak da bilinen altın iğne, ameliyatsız gençleşme yöntemleri arasında en kolay ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir