uygun bütçeli alışveriş

Uygun Bütçeli Alışveriş Yapmanın 6 Yöntemi

ALIŞVERİŞ YAPMAK

Tüketim malların hızla üretilmesi, mağazalarda ürünlerin daha ucuz fiyatlarla satılmasına yol açıyor. Tabii ki tek parça ya da birkaç parça ürün alımında fiyatlar ucuz kalırken toplu alışveriş yapıldığı zaman fiyatlar bütçenizi aşabilir. Bu sorunu özellikle kadınlar çok sık yaşarken tasarruflu alışveriş yapmanın tüyoları başlıklı yazımızda size 6 maddede nasıl ucuz yollu alışveriş yapılır onu anlatacağız.

ALACAKLARINIZI PLANLAYIN

Alışverişe çıkmadan önce satın alacaklarınızı belirlemeniz hem alışverişinizi hızlıca bitirmenize hem de bütçenizi aşmamanıza neden olur. Ne alacağınızı bilmezseniz o an size mantıklı gelen her şeyi alarak bütçenizi aşabilirsiniz. Bu nedenle alışverişe çıkmadan önce kendinize alınacaklar listesi çıkarın.

PAZARLIK SÜNNETTİR

Belki AVM ve kurumsallaşmış mağazalarda geçerli değildir lakin esnaf mekanlarından alışveriş yapıyorsanız kesinlikle pazarlığa girişin. Her aldığınız üründe küçük bir indirim almanız dahi gün sonunda güzel bir miktarın cebinizde kalmasına yardımcı olacaktır.

MARKALAR ALDATMACADIR

Çoğu kişide marka takıntısı bulunmaktadır. Marka ürün giymek güzeldir lakin gerçekten kaliteli markalar zaten çok pahalı fiyatlara satılmaktadır. Satılanda markanın adıdır. Siz ürüne değil markanın adına para verirsiniz. Bu nedenle alışveriş yaparken özellikle tekstil sektöründe alışveriş yaparken marka yerine kaliteli ama ucuz giyecekleri bulmaya çalışın.

OUTLET MAĞAZALAR CANDIR

Outlet veya indirimli mağazalar her zaman gözdeniz olmalıdır. Outlet manzaralar sezonunda tam olarak satılmayan, gözle görülmeyen defolu ürünleri çok cüzi miktarlara alabileceğiniz mağazalardır. Buralardan alışveriş yaparak bütçenizi koruyabilirsiniz.

MEVSİM ERTESİ ALIŞVERİŞİ DENEYİN

Alışverişlerinizi yaparken mevsiminde alırsanız talep fazla olduğundan dolayı fiyatlar yükselir. Lakin ilk bahar dönemine geldiğiniz zaman kışlık ürünleri çok ucuza alabilir. Gelecek kış o giysileri giyebilirsiniz. Lakin gıda alışverişinde durum ise tam tersidir. Mevsiminde olmayan yiyecekler az, tüketim çok olduğundan fiyat artışı yaşar. Bu nedenle mevsiminde gıda alışverişi yapmakta yarar var.

İSRAFTAN KAÇININ

Hem elbise hem gıda alışverişinde tüketiminiz kadar alın. Mont almaya çıktığınız zaman iki tane mont almanız çoğu zaman yersizdir. Bu nedenle aldığınız montun üzerinden 1 2 ay geçtikten sonra yenisini alın. Gıda alışverişinde ise yine aynı şekilde yiyebileceğiniz kadarını almak yararlıdır. Fazla kalan ürünlerde ya üretim tarihi geçer ya da tüketim fazlası olduğu için çürümeye yüz tutar.

İlginizi Çekebilir

Arnica Tesla Premium Sessiz Elektrik Süpürgesiyle Temizlik Saati Sizin Elinizde

Sabahın erken saatleri, gecenin bir vakti, bebeğinizin gündüz uykusu, evde ders çalışan çocuğunuz, uyuyan komşularınız, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir