Ünlülerin Stresle Başa Çıkma Yolları

Stres, günlük hayatın koşuşturması ve diğer ihtiyaçların giderlerin vs. düşünülmesi sonucu insanda oluşan bir sinir bozukluğudur. Hayatın zorlukları karşısında psikolojinizin bozulması stresi beraberinde getirmekte ve sizi ruhen yıpratmaktadır. İş yaşamı olsun, okul yaşamı olsun ya da ev yaşamı olsun hayatın her alanında strese teslim olunabiliyor. Bu noktada stres ile başa çıkmak ve kendinizi bu bozuk ruh halinden kurtarmak için bir şeyler yapmalısınız ki o anı unutup mutlu olarak stresten uzaklaşın.

Bu noktada ünlüler kendilerine bir kaç yöntem bulmuş ve bu yöntemler ile stresten uzak durmaya çalışıyorlar. Sizler de bu yöntemlere benzer yöntemler kullanarak stresten uzak durabilir ve ruh halinizi yumuşatabilirsiniz. İşte ünlülerin stresten uzak durma yöntemleri..

Angelina Jolie

“Bazen yerde oturup meditasyon yapmayı yada çocuklarımla oynamayı çok dinlendirici buluyorum. Onlarla boyama yapmak beni mutlu ediyor ve stresten kurtuluyorum. Sevdiğiniz, sizi mutlu eden ve zihninizi dinlendiren bir şey yapmalısınız.”

Kendell Jenner

“Stresten kurtulmak için ya müzik dinliyorum ya da ablam Kourtney ile konuşuyorum. Bana meditasyon yapmayı öğretiyor.”

Arnold Schwarzenegger

“Stresin biriktirdiği enerjiyi atmanın en iyi yöntemi spor yapmaktır. Egzersiz yapmak hem vücudu hem de zihni güçlendirir.”

Madonna

“Aslına bakarsanız, stresten kurtulmak için bol bol bağırıyorum. Bazı olaylarda sakin kalabiliyorum ama bazılarında olmuyor.”

Brad Pitt

“Yıllar sonra bile çocukken ilgilendiğiniz konular sizi rahatlatır. Eğer stres olmama sebep olan bir iş yapıyorsam, aklım mimariye kayıyor. Bahçede dolaşıp evde yeni neler yapabiliriz diye düşünüyorum. Bir nevi yapboz yapmaya benziyor.”

Kate Winslet

“Her şeyi önceden planlarım. Çocukları kim okula bırakacak, kim okuldan alacak, hepsi bellidir. Çizelgeler, haritalar, listeler, hepsi buzdolabının üzerinde durur. Evin her yerinde görev listeleri var. Bazen kendimi CIA gibi hissediyorum.”

Michelle Obama

“Kendimi stres altında hissedersem, iPod’umu aldığım gibi spora ya da bisiklet sürmeye giderim.”

Kelly Clarkson

“Tanrı, asla başa çıkamayacağınız bir şeyi size vermez. O yüzden panik olmayı

İlginizi Çekebilir

Arnica Tesla Premium Sessiz Elektrik Süpürgesiyle Temizlik Saati Sizin Elinizde

Sabahın erken saatleri, gecenin bir vakti, bebeğinizin gündüz uykusu, evde ders çalışan çocuğunuz, uyuyan komşularınız, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir