Uçuğa İyi Gelen Doğal Yağlar

Uçuk sorunu hem ağrılı hem de estetik açıdan oldukça can sıkan bir rahatsızlıktır. Uçuğa neden olan herpes simpleks virüsü deriden temas yoluyla bulaşıcı şekilde yayılabilmektedir. Uçuğu geçirmek için esansiyel yağların olumlu etkileri araştırmalarda ortaya çıkarken antiviral içerikleri ile doğal bir ilaç niteliğindedirler. Uçuk için doğal tedavi seçeneklerinden en etkili çözümü sunan işte o yağlar;

Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağının anti-viral, anti-inflamatuar ve en önemlisi antiseptik özellikleri vardır. Uçuk için doğal tedavi sunan çay ağacı yağını üç damla kadar bir kaba koyun ve bir çay kaşığı zeytinyağı ile inceltin. Daha sonra da bir pamuk yardımıyla uçuğa uygulayarak her gün tekrarlayın.

Nane Yağı

Nane içeriği itibariyle uçuk için gerekli olan antiseptik yapısıyla ağrı, batma ve yanma hissini geçirme özelliğine sahiptir. 2 damla nane yağını bir yemek kaşığı zeytinyağıyla seyrelterek günde iki kez uçuğa bir pamuk yardımıyla sürmek uçuk için doğal tedavi sunacaktır.

Lavanta Yağı

Lavanta yağı ile enflamasyon yatışırken herpes simleks virüsünün neden olduğu tahriş ve şişme sorunu da azalmaktadır. Uçuğun üzerine  2 damla lavanta yağı ile 4 damla tatlı badem yağını karıştırarak sadece kabarcıklara uygulamak oldukça yararlıdır. Açık yaraya uygulanmamalıdır.

İlginizi Çekebilir

Tıraş Makineleri İle Pürüzsüz Bir Cilt

Klasik traşın daha pratik ve keyifli olarak uygulanması kaliteli bir makineye bağlıdır. Tıraş ve sonrasındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir