Tırnak Güçlendirici Bakım Önerileri

Hepimiz güçlü tırnaklarımızın olmasını isteriz. Herhangi küçük bir darbede kırılan tırnaklar, haftalar boyu uzatmaya çalıştığımız tırnaklarımızın bir anda hepsinin kesilmesine sebep olur değil mi. Güçlü bir tırnağa sahip olmanın temelinde her şeyde olduğu gibi beslenme yatıyor. Gerektiği kadar kalsiyum ve mineral almalısın. Aksi takdirde ne kadar bakım ürünü uygularsan uygula etkili bir sonuç alman güçleşecektir. Dikkat etmemiz gereken diğer bir önemli husus ise sert temizlik malzemelerinden uzak durmaktır. Tırnaklarımıza nazik davranmalıyız ve 2 günden fazla bir ojeyi tırnağımızda tutmamalıyız hanımlar. Her zaman savunduğum gibi yüksek miktarlar verip bakım ürünleri almaktansa sizlere evde uygulayabileceğiniz birkaç öneride bulunacağım.

Evinizdeki parlatıcı ojenizin yarısı boşaltın. Yarım şişe parlatıcının içine limon suyunu sıkın ve birbirine iyice karışana kadar çalkalayın. Limonun tırnaklarda ne kadar etkili olduğunu zaten hepimiz biliyoruz; güçlendirici ve beyazlatıcı etkisi vardır. Bu karışımı normal parlatıcı oje gibi istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Hatta normal zamanlarda bile oje sürmeden önce, tırnaklarınıza bu karışımı sürerseniz daha sağlıklı ve oje’nin etkisinden bir nebze olsun korunmuş olursunuz. Kısa bir süre sonra tırnaklarınızdaki kırılmanın ve kat kat açılmanın sona erdiğini görmüş olacaksınız.

Bir diğer yöntem ise gece uygulayacağınız “E vitamini gece terapisi”. 1-2 damla E vitamini yağını masaj yaparak tırnaklarınıza uyguladıktan sonra yumuşak bir eldiven takarak sabaha kadar bekletin. En hızlı sonuç alabileceğiniz bakımlardan birisi de budur.

Kolaylıkla uygulayabileceğimiz bir başka yöntemimiz; ortadan kesilmiş yarım limon’un içine bir miktar zeytinyağı damlatın. Ellerinizi tıpkı manikür kabına koyar gibi limonun içine koyun ve 10 dakika kadar bekletin ve nazikçe ovun.

Tabii ki bütün bunlarla uğraşamam diyorsanız eğer bazı markaların bakım ojelerinden alabilirsiniz.10-14 günlük bakım ojeleri var, ancak bu ojeleri kullanırken tırnak etlerinize değdirmemeye özen gösteriniz. Aksi takdirde tırnak etleriniz daha da setleşecektir.

Hanımlar unutmayalım ki nasıl diyete başlayıp ilk günün sonunda etkisini fark edemeyeceğimiz gibi, bu bakım kürlerini uygulayıp ta tek seferde mucizevî sonuçlar beklememeliyiz. Sabırlı olun ve tırnaklarınıza zaman verin nefes aldırın. Kısa sürede mucizeyi göreceksinizdir zaten..

İlginizi Çekebilir

Altın İğne Uygulamasıyla Ameliyatsız Gençleşme: Dr. Yaprak Konakçı Anlatıyor!

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması olarak da bilinen altın iğne, ameliyatsız gençleşme yöntemleri arasında en kolay ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir