Closeup of woman spraying perfume on wrist at home

Ten ve Saç Rengine Göre Parfüm Seçimi

Belki de bayanların yaptığı en büyük hatalardan biri olan parfüm seçimi çoğu zaman, kadını daha itici ve sevimsiz gösterebilmektedir. Bu nedenledir ki her kadının kendi ten kokusu ile uyumlu parfümler tercih etmesi gerekmektedir. Parfüm bir bayanın yaşamında güzel ve temiz bir koku oluşturmanın yanı sıra, çekici, seksi ve albenisi olan bir duruş sergilemesini sağlamaktadır. Erkeklerin bir kadından etkilenmelerini sağlayan en önemli etmenlerden biri olan parfüm, ten ve saç rengine uyumlu olarak seçilmelidir.

Kullandığımız parfüm bulunduğumuz ortama damga vuracak nitelikte olmalıdır. Ten ve saç rengine uygun olarak seçtiğimiz parfüm kişiye güzel kokmanın yanı sıra oldukça fazla öz güven ve de etkileyici bir hava sağlamaktadır. Peki, kendimize uygun olan parfümü nasıl seçmeliyiz? Parfüm seçiminde nelere dikkat etmeliyiz? Mevsimine göre parfüm değişkenlik gösterir mi?

Parfüm seçiminde, mevsim de oldukça etkili olmaktadır. Örneğin kışın kullanılan ağır kokular daha kadınsı ve seksi bir hava katarken, aynı koku yazın daha itici ve keskin gelebilir. Tavsiyemiz parfüm seçiminizi 2 yönde yapmanız ve yazın ve de kışın kullandığınız kokuları birbirinden ayırmanızdır. Yaz ve kış parfümü olarak ayırdığınız parfümler, emin olun çevreniz tarafından da oldukça etkili bulunup hemcinslerinizi de fazlasıyla kıskandıracaktır.

Kumral bayanlar: Kumral tenli bayanlar, çiçeksi ve baharat karışımından oluşan kokuları tercih edebilirler. Bu kombinasyonda ki bir parfüm kumral bayanlar da oldukça hoş duracaktır.

Sarışın bayanlar: Açık renkteki tenlerinden dolayı, sarışın bayanlarda da yine çiçek kokuları oldukça uyum içerisindedir. Ancak çiçek kokularını yalnız başına değil de vanilya kokusuyla karışım halinde tercih edebilirsiniz.

Kızıl bayanlar: Kızıl saçların çarpıcılığı zaten duruşunuza farklı bir hava kattığından, kızıl bayanlar parfüm tercihlerini yumuşak bir his uyandıran fresh kokulardan yana kullanabilirler. Fresh kokular teninizde tazelik ve ferahlık hissi uyandıracaktır.

Esmer bayanlar: Gül ve yasemin kokularının birleşimi esmer tenli bayanlar için doğru tercih olacaktır. Gül kokusu esmer bayanlara çekici bir hava verirken yasemin kokusu da ferah bir hava kazandıracaktır.

İlginizi Çekebilir

Altın İğne Uygulamasıyla Ameliyatsız Gençleşme: Dr. Yaprak Konakçı Anlatıyor!

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması olarak da bilinen altın iğne, ameliyatsız gençleşme yöntemleri arasında en kolay ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir