tatilde kilo almamak için yapılması gerekenler

Tatilde Alınan Kilolara Çözüm: Toparlanma Diyeti

TATİLDE KİLO ALMAK

Çıkılan yaz tatilleri özellikle deniz ve kum tatili ise birçok düzensizliği beraberinde getirmektedir. Gece hayatının getirdiği uyku düzensizliği, gece eğlencesinden sonra yenilen en keyifli büfe aperatifleri, gün içerisinde atlanılan öğünler derken sene boyu zayıflamak için harcadığımız tüm emeğin karşılığını bu kısa sürelik tatilde geri aldık. Peki yaz tatili dönüşü tekrar fit görünümünüze kavuşmak için ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? Cevabı çok basit… Toparlanma diyeti olarak verilen diyet tarifini uygulayarak tekrar eski fit görüntünüze kavuşabilirsiniz. Küçük bir not bu yazı bilgilendirme amaçlıdır. En doğru bilgiyi almak için diyetisyeninize başvurun.

BESLENME ALIŞKANLIKLARINI DÜZENE KOY

Tatilde çokça öğün atladın ve sağlıksız beslendin. Sıra geldi sağlıklı ve düzenli beslenmeye. İlk günlerde zorlansanız da sonrasında bedeniniz alışacağı için günde 3 ana öğün 3 ara öğün yemeye devam edin. Akşam yemekleriniz ise en hafif menü olarak ön plana çıksın. Sabah kahvaltısını ise kesinlikle kaçırmayın. Sağlıklı bir vücudun anahtarlarından biri de sabah kahvaltısıdır.

CİLDİNLE İLGİLEN, ESKİ PARLAK GÜNLERİNE DÖNSÜN

Aşırı sıvı kaybı, güneşin etkili ışınları, öğün düzensizliği, uyku düzensizliği gibi etkenler cildinizin yapısının tamamen bozulmasına yol açan faktörleri oluşturmaktadır. Tatilde tüm bunları yaptığınıza göre sıra cildinizi onarmakta. Çeşitli krem ve doğal ilaçlarla cildinize iyi bakarak düzeni sağlayın.

SPORA DEVAM, HAREKETSİZ KALMA

Özellikle gündüz girilen deniz ve sonrasında gece hayatı derken yorgun düşen bedeniniz spor yapmaya pek zaman ve gayret bulamamış olabilir. Bu hareketsizliği düzene koymalısınız. Her gün sabah saatlerinde yürüyüş ve akşam saatlerinde yapılacak egzersiz hareketleri ile hareketsiz kalmayı kırarak spor yapmaya başlayın.

ALKOLE SON, FAST FOOD’A HAYIR

Tatil bölgelerinde gıda ürünlerinden alkol ve Fast Food ürünleri sıkça tüketilir. Tatil dönüşü ilk iş olarak bunlara son ver. Alkolden aldığınız kalori uzun yıllar boyunca atamayacağınız kilolara neden olabilir. Ayrıca Fast Food ürünleri zararlı yağlardan yapıldığı için vücudunuza oldukça zarar vermektedir. Verilmesi en zor kiloları vücudunuza kazandıran bu yağlardan ve alkollü içeceklerden uzak durmanız gerekmektedir.

 

İlginizi Çekebilir

Diyet Listesi Yapılırken Dikkat Edilecekler

Yaz mevsimi yaklaştıkça insanların kilo problemi başladı. Kış aylarında saklanan kilolar şimdi önem kazanmaya başladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir