Sulu Egzamaya Ne İyi Gelir?

Sulu egzama; egzama hastalığının diğer belirtilerinden ve başlangıç belirtileri cilt dokusunda kızarıklık ile başlayıp kaşıntı yapmaktadır. Sulu egzama cilt dokusunu tahriş eder ve cilt dokusu sulanarak kanama belirtisi gösterebilir. Egzama bulaşıcı bir hastalık olmadığından kişiden kişiye bulaşıcı etkisi yoktur hastalığın genetik olarak bir alt bireyde olma olasılığı vardır.

Sulu egzama daha çok bebek, çocuklarda ve 30-35 yaşlarındaki yetişkinlerde görülmekte tedavisi mümkün olan egzama dermatolog uzman tarafından yazılan ilaçlar ile bitkisel yöntem tedavileri düzenli kullanılmak zorunda olunduğunu unutmamalı düzenli kullanılmayan ilaç tedavisinde hastalık kendini tekrarlamaktadır.

Sulu Egzama Neden Olur

Sulu egzama nedenleri mevsim değişiklikleri ve mevsimsel alerji ile cilt dokusunun çok fazla kuru olmasının yanında stres ve ekonomik sorunlar olduğu kadar psikolojik sorunlar, yanlış ilaç kullanımı, ev temizlik ürünlerin çok fazla kullanımı, lastik eldiven, saç boyaları, kozmetik ürünler sentetik giysi kullanımın da sulu egzama belirtileri göstermektedir. Vücudun bir alerjiye maruz kalması sonucunda da kendini gösterebilir.

Egzama Nasıl Geçer

Sulu egzama diğer egzama türlerindeki cilt hastalığın aynısı aynı tedavi uygulanır. Doktor gözetiminde reçeteli ilaç yazılarak kontrolü sağlanır. Egzama hastalığı sürekli kendini tekrarladığından tedavi kalıcı olarak yok edilmesi mümkün olmayabilir. Ciltteki sorun tekrarlanmaması için düzenli olarak akşam uyumadan önce verilen ilaçların düzenli kullanılması sonucunda egzamanın belirtileri yok olmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Kış Depresyonu Nedir? Nasıl Aşılır?

Depresyon gelip geçici bir durumdur ama hayatınızın tümünü etkileyen bir durumdur.  İnsanın çevreleyen bir çember düşünün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir