Stres Cildinizi Olumsuz Etkiliyor

Günleriniz yoğun ve stresli geçiyorsa dikkat edin! Çünkü stres ve yoğun tempo cildinizin baş düşmanlarından biri. Çalışıyorsanız dahada dikkatli olmalısınız.

İş hayatındaki yoğun stres cildinizin olumsuz etkilenmesine neden olabilir. Stres altında insanların stres hormonları artar ve ciltteki kolajenin zarar görmesine ve cildin iltahaplanmasına neden olur. Bunun sonucunda da yetişkin aknesirozasea ve sedef hastalığı gibi hastalıklar görülür. Ve en önemlisi cildin erken kırışmaya başlamasına ve yaşlanmasına neden olur.

Sizlere stresten cildinizi korumak için bir kaç önem anlatacağız ama unutmayın ki dermatoloğlara görünmeniz en faydalı çözüm yolu olacaktır.

İlk önce stresli zamanlarınızda kesinlikle yüzünüzü kaşımayın ve gerektiğinden fazla temas etmeyin aksi halde yüzünüzü kaşımak yada dokunmak tahrişe neden olabilir. Şayet herhangi bir cilt hastalığınız var ise stresten uzak durmanız mutlaka gerekmekte. Çünkü cilt hastalıkları stres ile daha kötü haller alabilir. Bu yüzden kesinlikle cilt hastalığınız tamamen geçene kadar kafaya hiç birşey takmayın.

Yoğun çalışma ortamında strese giriyorsanız kendinize kısa süreli stresten arınacak hobiler edinin. Örneğin stresli olduğunuzda içinizden belli bir sayıya kadar sayın yada aklınıza yaşadığınız mutlu anları getirin. Bu tip hobiler sizi stresten arındırdığı gibi cildinizide stresin olumsuz etkilerinden koruyacaktır

İlginizi Çekebilir

Altın İğne Uygulamasıyla Ameliyatsız Gençleşme: Dr. Yaprak Konakçı Anlatıyor!

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması olarak da bilinen altın iğne, ameliyatsız gençleşme yöntemleri arasında en kolay ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir