soğan suyunun yararları

Soğan Suyunun Zayıflatma Mucizesi

Bütün bayanların genel sorunudur fazla kilolar. Bunlar için yapılmayan pahalı yöntemler, alınan spor aletleri, gidilmeyen spor salonları bazen sonuç verse de, zamansızlıktan ve maliyetten kaynaklı olarak bazen de çaresizlik içinde kalınabilmektedir. Kişi ya kilolarıyla mutlu bir şekilde yamayı kabul eder, ya da yılmadan bıkmadan hem sağlık hem de görsellik adına kilo vermekte azim gösterir.

Kilo oluşumu genellikle beslenme şeklinden ( hamur ve tatlı türlerinden alınan gıdaların kilo yapıcı etkisi fazla oluşu) kaynaklı olduğu gibi bazen de metabolizmanın yavaşlığı ve hareketsiz bir yaşam tarzı sürmekten kaynaklana bilmektedir. Fazla kilo problemini doğal yollar denilen bitkilerle çözümünde bir yolda soğan suyudur. Oldukça etkili bir zayıflama yöntemi olarak bilinmektedir. Soğan kürü, gerek soğan suyu, gerekse soğan çorbası olarak uygulanabilmekte ve son derece etkili bir kilo verme yolu olarak bilinmektedir.

Bu kür sadece göbek çevresi, karın, basen ve kalça bölgesindeki bölgesel yağları eritmekle kalmıyor aynı zamanda yorgunluğa ve depresyona da iyi geldiği görünmektedir ve vücutta biriken toksinlerin dışarıya atılmasında büyük rol oynamaktadır. 2 adet çiğ soğanın 5- 6 parçaya bölünerek bir tencereye konulur yine 5- 6 bardak su ilave edilerek 10 dakika kaynatılır günde 2 kez sabah ve aksam içine limon veya arzuya göre bir çay kaşığı bal konularak ılık bir şekilde karışım içilir.

Bu soğan suyu kürü 1 hafta yapılır. Devam etmek istenildiği takdirde bir sakıncası yoktur. Yemeklerin vazgeçilmezi olan soğanı zaten günlük yaşantımızda evlerde tüketimi söz konusudur, bu yüzden kolaylıkla bulunması ve fazla maliyet içermesi özelliğinden rahatlıkla bu kür uygulanabilmektedir. Sağlıklı yaşam için bitkilerden faydalanabiliriz.

 

İlginizi Çekebilir

Diyet Listesi Yapılırken Dikkat Edilecekler

Yaz mevsimi yaklaştıkça insanların kilo problemi başladı. Kış aylarında saklanan kilolar şimdi önem kazanmaya başladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir