Sivilcelere Kesin ve Etkili Çözüm

Sivilceler genellikle ergenlik döneminde daha çok meydana gelen cilt problemidir. Ergenlik yaşındakilerin yüz, omuz, sırt ve karınlarında görünen sivilceler özellikle biz geç kızların canını çok sıkar. Siyah noktalar, çukur izleri, beyaz benekler, kırmızı veya mor lekeler gibi. Nedeni; yağ bezlerinin tıkanmış olmasıdır.
Ergenlik sivilceleri kendiliğinden kaybolur. Sıkmamak, oynamamak gerekir. Aksi takdir de sıkılan sivilceler vücudumuzda iz,yara bırakır ve daha fazla çoğalmasına sebep olur.

Öncelikle bir cildiyeye görünmede fayda vardır. Tedavinin ilk şartı sabırdır. Yüzü günde 3-4 kere kükürtlü sabunla yıkamakta sivilce oluşumunu engelleyen önerilerimden biridir. Bu arada baharatlı yiyecekleri ve çikolatayı terk etmek gerekir. Bunları hele de çikolatayı bırakmak gerçekten çok zor bir iş ama mükafatını fazlasıyla alacağınızı göreceksiniz bana güvenin.

Yüzünüzü her sabah ve akşam yıkayın. Her yıkamadan sonra mutlaka havluyla güzelce kurutun. Cilt ıslak kalırsa toz tutar ve sivilce oluşmasına sebep olur.

Stres yapmayın bu en önemli etkendir.

Beslenmenizi düzene sokun. Yağlı, tuzlu, baharatlı yiyeceklerden uzak durun.

Bir avuç ada çayını yarım su bardağı limon kolonyasının içine ekleyin. 2 gün bekletin. Bu karışımı pamuk yardımıyla ve her gün uygulamak koşuluyla yalnızca sivilcenin üzerine sürün. Sonra ılık su ile durulayın. Bu kür sayesinde sivilcelerden kurtulmanız mümkün olacaktır. Bu arada kullanılan bir çok yağlı kremlerden de uzak durun gözeneklerinizin tıkanmasına sebep olmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Altın İğne Uygulamasıyla Ameliyatsız Gençleşme: Dr. Yaprak Konakçı Anlatıyor!

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması olarak da bilinen altın iğne, ameliyatsız gençleşme yöntemleri arasında en kolay ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir