sivilce ve siyah nokta tedavisi

Sivilce ve Siyah Noktalardan Nasıl Kurtuluruz

Sivilce ve siyah noktalardan nasıl kurtulabilirsiniz?

Sivilceler özellikle ergenlik döneminde, vücudumuzda yağ oranının artış göstermesiyle ortaya çıkar. Tedavi edilmediği takdirde ciltte izler ve lekeler oluşabilir. Bazı insanlarda ise, hayatları boyunca devam eden bir cilt hastalığıdır sivilde. Eğer vücudunuzda yağ oranı fazlaysa her an peşinizi bırakmayacaktır.

 Sivilce Ve Siyah Noktalardan Nasıl Kurtuluruz

Öncelikle cildinizi her zaman temiz tutmalısınız. Bunun için doğal olan gül suyunu ya da bitkisel olarak tercih edebileceğiniz ürünler mevcuttur. Ya da haftada 2 veya 3 gün yüzünüze buhar banyosu yapabilirsiniz. Bunun için ocakta kaynayan suyun üzerine 3-4 dakika yüzünüzü tutarak buhar banyosu yapabilirsiniz. Ardından yumuşayan siyah noktalardan da bu şekilde kurtulmamız mümkündür. Sonrasında yüzünüzü bol suyla yıkamayı unutmayın.

Sivilce ve siyah noktalardan kurtulmanın ikinci yolu, haftada en az bir kere yüzünüze maske uygulamanızdır. Bunun için istediğinizi maskeyi seçebilirsiniz. Sürekli tekrar isteyen bu yöntemlerde sabırlı olmalısınız. Bunları sürekli yaptığınız sürece temiz ve güzel bir cilde sahip olabilirsiniz. Sivilce ve siyah noktalardan kurtulmanız için aşağıdaki doğal tarifleri uygulayabilirsiniz:

*Akla ilk gelen maske, bal ve tarçın maskesidir. Bunun için 2 tatlı kaşığı bal ve 1tatli kaşığı tarçıni karıştırarak maskenizi yüzünüze uygulayabilirsiniz.20 dakika yüzünüzde kalan maskeyi, sonrasında ılık suyla yıkayın. Yüzünüzün yumuşacık ve tertemiz olduğunu hissedeceksiniz.

*Bir kâse yoğurda, bir limonun suyunu karıştırın ve temiz cildinize 15 dakika uygulayın. Daha sonrasında olarak ılık suyla durulayın. Yoğurt cildinizi besler ve nemlendirir, limon ise cildinizi dezenfekte ederek sivilce oluşumuna azaltacaktır.

*Siyah noktalardan kurtulmak için elma sirkesini suyla karıştırarak yüzünüze sürebilirsiniz. Bu yöntem cildinizde ki siyah noktalardan kurtulmanızı sağlayacaktır.

Eğer sizin de bu gibi cilt problemleriniz varsa doğal yöntemlerle sivilce ve siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz soy isminiz ve sivilceleri tırnaklar çıkmamanız da sizin yararınıza olup sivilce oluşumunu önleyecektir.

İlginizi Çekebilir

Sağlıklı Ürünlerde Güvendiğim Tek Adres, Güzel Ada Gıda! Üstelik İndirimli Ürünleri Bir Harika!

Sağlıklı yaşamın olmazsa olmazı bilinçli beslenme. Kendimize ve sevdiklerimize doğal, katkısız, sağlıklı besinler seçmekse son …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir