Sarışınlar İçin Makyaj Tavsiyeleri

Sarışınlar için makyaj, önemli bir konu. Çünkü sarışın olmak, makyajsız olduğunuz zaman hasta gibi görünme riskini taşıyor. Eğer siz de sarışınsanız, birazdan söyleyeceğimiz makyaj tüyolarına bir göz atmalısınız. Böylece doğru makyajı yaparak, insanların aklını başından alabilirsiniz.

Doğal sarışınsanız ve renkli gözlü bir kadınsanız gözlerinizde pembe, açık mavi, lila gibi sulu boya renklerini tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda kahve ya da gri tonlarının yumuşak geçişlerini vurgulu bakışlar elde etmek için kullanabilirsiniz. Çekici bakışlar içinse, siyah ya da lacivert eyeliner tercih edebilirsiniz.

Teninize açık renkli bir fondöten uygulayarak ve pembe tonlarda bir allık ile tamamlayarak doğal, güzel bir görüntü yakalayabilirsiniz. Cildinizde doğal bir ışıltıyı yaratmak için transparan ya da pembe alt tonlu kremsi yapıda ürünler kullanılmalısınız. Kaş altından başlayarak elmacık kemiğine doğru C harfi şeklinde dokunuşlar yapmalısınız. Göz pınarlarınıza da aynı ürünü kullanırsanız daha etkili bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Dudaklarınızda açık pembe tonlarında soft renkler kullanmalısınız. Örneğin; gülkurusu, bebek pembesi gibi pembe tonları sizin için en uygun renkler olacaktır. Eğer cildinizde biraz sıcaklık arzu ederseniz, gözlerinizde toprak tonları, dudaklarınızda da açık kahve tonlarını kullanabilirsiniz. Göz bölgenize yoğun bir makyaj yapmayarak, sadece kirpiklerinize rimel uygularsanız, dudaklarınızda kırmızı ve bordo tonlarını kullanabilirsiniz. Böylece daha doğal ama kadınsı bir görüntüye kavuşursunuz. Dikkat etmeniz gereken bir nokta ise, sarı ve tonlarından kaçınmanız. Çünkü bu renkler tek başına kullanıldığında kişiyi hasta ve yorgun gösterebilir.

İlginizi Çekebilir

Altın İğne Uygulamasıyla Ameliyatsız Gençleşme: Dr. Yaprak Konakçı Anlatıyor!

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması olarak da bilinen altın iğne, ameliyatsız gençleşme yöntemleri arasında en kolay ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir