Sağlıklı ve Mutlu Zayıflamanın Yöntemleri

Kilo verememek her yaştan insanın zorlandığı ve mutsuzluğuna yol açan bir etkendir. Ruh sağılığını olumsuz yönde etkilemeden ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek aslında çok zor bir iş değildir.

Kilo vermek için önemli olan bedenimizi tanımamızdır. Örneğin bir kişinin kilo almasına etkenler nelerdir? Önce bunu bilmek gerekir. Halk arasında çok duyulan bir cümle vardır. Su içsem yarıyor! Aslında bu o şeklide değildir. Kilo almaya sebep olan vücudumuzda mutlaka bir etken ve beslenme alışkanlığı vardır.

Kilo vermek isteyenin öncelikle yapması gereken vücudu tanıdıktan sonra bol sıvı tüketmektir. Mümkün olduğu kadar az yağlı yemekler yenmeli ve kızartmalardan uzak durulmalıdır.

Örneğin, kilo vermek için sabah kalktığımızda ılık bir bardak suyun içerisine birkaç damla limon suyu damlatıp içmek gerekir. Bu hem vücudun enerjisini yükseltecek hem de hazmı kolaylaştıracaktır.

Kahvaltı öğünü olarak siyah veya kepekli 2 dilim ekmek tercih edilmelidir. Bunun yanında 5,6 adet siyah veya 2,3 adet siyah ve 2,3 adet yeşil zeytin, avuç içi büyüklüğünde yağsız veya az yağlı beyaz peynir, söğüş birer adet domates ve salatalık kahvaltı öğününü oluşturmalıdır.

Öğlen yemeğinden önce arada 1 adet elma, armut veya portakal gibi meyve yenmeli. Öğlen mutlaka salata ve haşlanmış beyaz veya kırmızı et veya yemeği tercih edilmelidir. Akşam ve öğlen arası ufak yağsız krakerler yenebilir. Akşam yemek öğünü ekmeksiz veya 1 dilim ekmekle az yağlı yapılmış sebze veya haşlama sebze yemeği yanına mutlaka salata olmalıdır.

Bahsettiğimiz bu 3 öğün gayet sağlıklı ve formda kalmamızı kilo vermemizi sağlayacak bir beslenme şekli olacaktır. Bunun yanında yemeklerden sonra oturmamak ve hareket etmek gerekir. Mümkünse spor yapmak kilo vermemizi kolaylaştıracaktır.

İlginizi Çekebilir

Nane Çayı ve Faydaları

Nane çayı susuzluğu gidermek konusunda oldukça etkilidir. Aynı zamanda tazelenme hissi de verir. Nane çaylarının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir