sağlıklı cilt için beslenme

Sağlıklı Bir Cilt Nasıl Beslenmeli?

Cilt sağlığını korumak, ilerleyen yaş ve diğer fiziksel etkilere rağmen canlı ve güçlü görünmesini sağlamak için içeriden ve dışarıdan nasıl beslendiğine çok dikkat edilmesi gerekiyor. Bol sıvı tüketimi ve dengeli beslenme alışkanlıkları ile başlayan bu süreç, kullanılan bakım ve onarım ürünleri ile de desteklenmelidir.

Cilde iyi gelecek, sıvı bakımından zengin besinler tüketilmelidir. Meyve ve sebze bu anlamda en çok fayda sağlayacak besin grupları arasında yer alır. Sivilce oluşumuna yol açacak yağlı ve baharatlı yiyeceklerden uzak durmak en doğrusu. Beslenmeme çok dikkat ediyorum ancak cildim sağlıklı değil diye düşünen ve bu sorunu yaşayan birçok birey bulunmaktadır. Cildi sadece doğru beslenmekle korumak pek mümkün değil. Cildin sürekli olarak nemlenebilmesi, gözeneklerin temiz tutulması ve dış etkenlere karşı korunması da gerekir. Alkol içermeyen, doğal ürünler ile hazırlanan cilt temizleme ürünleri, nemlendiriciler ve tonikler kullanılabilir. Ancak her cildin kendisine özgü ürünlere ihtiyaç duyacağı da unutulmamalıdır. Yağlı ciltler ve kuru ciltler farklı bakım ürünleri gerektirecektir. Güneşin zararlı etkilerinden korunması için de dışarı çıkmadan önce güneş kremi sürülmesi ihmal edilmemelidir.

Sağlıklı bir cildin korunabilmesi, canlı ve dinç kalabilmesi için beslenme, sıvı tüketimi ve bakım uygulamaları her zaman bir arada götürülmelidir.

İlginizi Çekebilir

Altın İğne Uygulamasıyla Ameliyatsız Gençleşme: Dr. Yaprak Konakçı Anlatıyor!

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması olarak da bilinen altın iğne, ameliyatsız gençleşme yöntemleri arasında en kolay ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir