Saçların Daha Dolgun Görünmesi İçin Yapılması Gerekenler

Haddinden fazla dolgun saçlar her kadının isteğidir. Her duştan sonra makyaj masasının önüne geçilir ve çeşitli uygulamalarla dolgun saçlar için uğraş başlar. Ancak ufak bir nokta vardır bu dolgunluğun kalıcı olması gerekir. Aslında problemlerin en büyüğü de burada başlar. Dolgunluk kısa bir süre için tatmin edici seviyede sağlansa bile bu geçici olduğundan problem çıkartır.

Yaygın bir inanış saçların duştan sonra kurulamadan daha dolgun bir hale getirileceği yönündedir. Oysa bu tamamıyla yanlış bir uygulamadır. Çünkü saçların daha dolgun ve olduğundan hacimli görünebilmesi aynı zamanda bunun kalıcı olması ancak kurulama işleminden sonra yapıldığında mümkün olacaktır. Doğal yollardan kalıcı bir dolgunluk kazanmak oldukça zordur. Bazı saç tipleri böyle bir özelliğe sahiptir ancak bu oldukça düşük bir oran. O yüzden bu işlem için şekillendirici spreylerden yardım isteyeceğiz. Duştan çıktıktan sonra saçlarınızı uçlarından kıvırarak topuz yapıp havluyla sararak nemini alın. Bir süre sonra yüksek ısıda saç kurutma makinesiyle saç köklerinden başlayarak saç diplerine doğru kurutmaya başlayın. Çünkü saçlar diplerden kurur.

Saçlarımızın kuruluğu ortalama olarak %75 oranına ulaştığında artık hacim kazandırma zamanı geldi. Saçlarınızı yuvarlak fırça kullanarak aşağıdan yukarıya doğru düz bir şekilde tarayın. Bu saçınızın kabarmasına ve dolgun gözükmesine sebep olacaktır. Saçınızı sola doğru atıyorsanız sağa doğru tarakla kaldırarak kurutma işlemini devam ettirerek şekillendirin. Bu sayede saçlarınız bir yöne yatarak kuruyacaktır. Aksi yöne tarayarak şekillendirdiğinizde dolgun bir biçimde yukarı doğru durduklarını göreceksiniz. Şekillendirici ile ana şeklini verdikten sonra bir yere oturun ve saçlarınızı önünüze alın. Dizlerinize doğru uzanan saçlarınızı ellerinizle masaj yaparcasına tarayın. Her tarama işleminden sonra saçlarınızı geri atın ve sonrasında sol tarafa bırakıyorsanız sağa, sağ tarafa bırakıyorsanız sola atın. Bu işlemlerden sonra saçlarınızın olduğundan çok daha dolgun gözüktüğünü göreceksiniz.

Kadınlar hem uzun ve bakımlı, hem de dolgun ve hacimli saçlar isterler. Hal böyle olunca ortaya bu tür uğraşlar çıkar. Çünkü bunların hepsinin aynı saç tipinde var olma olasılığı çok düşüktür. Saçlarınızı hacimli bir hale getirmek istiyorsanız kullandığınız şampuanı da piyasada bulunan hacim şampuanlarından seçmeniz gerekli. Bu sayede saçlarınızı daha dolgun hale getirmek sizin için daha kolay olacak.

 

İlginizi Çekebilir

Altın İğne Uygulamasıyla Ameliyatsız Gençleşme: Dr. Yaprak Konakçı Anlatıyor!

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması olarak da bilinen altın iğne, ameliyatsız gençleşme yöntemleri arasında en kolay ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir