Saçları Koruyacak Özel Maskeler

Saçlar, kadınların en büyük ve etkili doğal aksesuarlarıdır. Dolayısıyla kadınlar saç bakımlarına özen göstermek zorundadır. Ancak fazla ve bilinçsiz bakımın saçlarınızı yıpratacağını hatırlatalım.

Peki, saçlarınızın bakımını nasıl yapmalısınız?

Saçlarınızı sık sık yıkamamalısınız. Saçlarınızı sık ve bol şampuanla yıkamak, saçlarınızın doğal nem dengesini kaybetmesine neden olacaktır. Saçlarınızı ne çok soğuk ne de çok sıcak suyla yıkayın. Ilık su, saç derinizi rahatlatacaktır. Fön ve yüksek sıcaklık kullanarak yapılan şekillendirme teknikleri, saçlarınızı çok fazla yıpratır ve kırar. Bu sebeple bu işlemleri saçlarınıza sürekli uygulamaktan kaçının.

İkisi bir arada diye bilinen saç kremi ve şampuanın birlikte olduğu saç bakım ürünlerini kullanmak yerine, krem ve şampuanı ayrı ayrı kullanmayı tercih edin. Tüm bunların dışında belli periyotlarla saçlarınıza evde yapabileceğiniz doğal maskeleri uygulayabilirsiniz.

Örneğin; zeytinyağı maskesi, saçlarınızı besleyen bir maskedir. 5 çorba kaşığı zeytinyağını ve 2 yumurtayı karıştırarak saçlarınıza sürün. 15 dakika bu şekilde beklettiğiniz saçlarınızı bol suyla durulayın. Bu maske saçlarınızın parlamasını ve canlanmasını sağlayacaktır.

Bir diğer doğal ve yararlı maske ise; ballı zeytinyağlı maske. 3 çorba kaşığı zeytinyağı ve 2 çorba kaşığı balı karıştırıp, saçlarınıza uygulayın. 15 dakika saçlarınızda beklettiğiniz bu maskeyi, şampuan ve bol su ile durulanana kadar yıkayın.  Saçlarınızın matlığından şikayet ediyorsanız, saçınızı şampuanladıktan sonra durulamak için kullanacağınız suya 1 fincan limon suyu ekleyin. Saçlarınızı bu suyla duruladığınızda, saçlarınızdaki parlaklığı fark edeceksiniz.

İlginizi Çekebilir

Tıraş Makineleri İle Pürüzsüz Bir Cilt

Klasik traşın daha pratik ve keyifli olarak uygulanması kaliteli bir makineye bağlıdır. Tıraş ve sonrasındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir