Saç Uzatma Yöntemleri
Saç Uzatma Yöntemleri

Saç Uzatmanın 5 Doğal Yolu

Kadınlar için saçlar en önemli iki üç şeyden biridir. Lakin çok fazla fön, boyama ve kimyasal kullanımı bazen saçların yanmasına bazen kesilmesine bazen cansızlaşmasına kadar geniş bir yelpazede farklı sonuçlar doğurabilmektedir. Bu nedenle saçları uzamayan, canlanmayan kadınlar için farklı yol ve yöntemler bulunmaktadır. Kimi kadın doktora giderek ilaç kullanımı ile kimi kadın ise çeşitli bitkisel yöntemleri kullanarak saçlarını uzatmaya çalışmaktadır. Bizde sizler için saç uzatma teknikleri konusunda en çok kullanılan işlemleri sıraladık.

Aspirin İle Saç Uzatmak

Evet, yanlış duymadınız. Ağrı kesici olarak kullandığımız aspirini bir bardak suyun içerisine bırakarak çözülmesini bekleyin. Ardından saçlarınızı yıkayın. Saçlarınızın şampuanlama işlemi bittikten sonra aspirin atılmış bardak suyu başınızdan aşağı dökerek durulama yapın. Bu yöntem sayesinde saçlarınız çok kısa sürede uzayacak ve hızla güçlenecektir.

Şifa Kaynakları: Soğan, Sarımsak ve Tarçın

Başlıkta belirttiğimiz soğan, sarımsak ve tarçını bir tencereye alarak su içerisinde kaynatın. Kaynatılan su ile saçlarınızı yıkayın. Soğan ve sarımsakta bulunan güçlü antioksidan maddesi saçların uzamasına yardımcı olurken, tarçın ise güzel bir koku vermektedir.

Saçlarınız Şekil İçin Değil Uzaması İçin Tarayın

Gün içerisinde 1 ya da 2 kere olacak şekilde saçlarınızı köklerden diplere doğru tarayın. Tarama işlemi esnasında kan dolaşımı hızlandığı için saçın uygulayacağı işlemlerde hızlanmış olacaktır. Kan akışı hızlı bir şekilde sağlanan saç diplerinde uzama meydana gelir.

Saç Uzatmak İçin Etkili Bir Maske: Patates, Yumurta ve Bal

İlk olarak patatesi haşlayın. Haşladığınız patatesin suyunu yumurtanın sarısı ve bal ile karıştırın. Ortaya çıkan maske kürünü saçınıza sürerek uygulayın. Bir süre bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın. Bu bakımı haftada bir uygulayarak saçlarınızın hızlıca uzamasını sağlayabilirsiniz.

Havuç ve Yumurta

Orta boy büyüklüğe sahip iki adet havucu yarısına kadar su doldurulmuş tencere içinde kaynatın. Ardından yumurtanın sarı kısmını suya ilave ederek karıştırmaya başlayın. Hazırladığınız maske kürünü saçınıza uygulayın ve sonrasında yıkayarak durulayın. Bu yöntemde haftada bir uygulanan başka doğal maske yöntemidir.

İlginizi Çekebilir

Altın İğne Uygulamasıyla Ameliyatsız Gençleşme: Dr. Yaprak Konakçı Anlatıyor!

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması olarak da bilinen altın iğne, ameliyatsız gençleşme yöntemleri arasında en kolay ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir