Young woman at the hairdresser's looking at the camera.

Saç Rengini Açmak İçin Doğal Yöntemler

Kimyasallarla saçımı yıpratamam, kuaförlere o kadar parayı dökemem mi diyorsunuz o zaman buyrun doğal ve kolay yollarla saçınızın rengini açma yollarına ;

Bu yollardan en iyi bilineni limondur : ufak bir şişeye bir limonu sıkın geri kalan kısmı su ile doldurup iyice karıştırın ,karışımı saç diplerinize gelmeyecek şekilde saçlarınıza yayın. Karışım sürdüğünüz saçlarınızla yarım saat kadar güneşte bekleyin.Güneşte beklemek limonun etkisini dahada arttıracaktır.

Saç rengini bal ile açmak ; biraz ağır bir madde olduğu için gözünüz korkabilir kızlar ama bal ile saç rengini açmak hem saçınızı besleyecek hem de doğal bir görünüm verecektir. Balı tek başına nemli saçınıza uygulayabileceğiniz gibi limonla karıştırıp da bekletebilirsiniz beklerken güneşe çıkmak balın etkisini daha da arttıracaktır, açmak istediğiniz seviyeye göre bekletin saçınızda daha sonra iyice yıkayın.

Papatya suyu ; aktarlardan rahatlıkla bulabileceğiniz papatyayı kaynatın soğumasını bekledikten sonra saçınıza uygulayın iyice yedirin saçınıza,istediğiniz saç tonuna göre işlemi birkaç gün aralıklarla tekrarlayabilirsiniz.

Oksijenli su : her ne kadar saçı yıpratsa da daha kısa sürede etki gösterdiği için yapanlar mevcut bunu da. Oksijenli suyu saçınıza yayıp 1-2 saat kadar bekletmeniz kafi gelecektir. Saçı çok yıpratan bir uygulama olduğu için sonrasında saçınızı kremleyin bakımını ihmal etmeyin kızlar.

Sirke ile saç renginin açılması : aslında daha çok şampuandan iyi arınması için durulama suyunda kullanılırdı ancak sürekli kullanımı gösterdi ki sirke ile saçı durulamak saç renginin açılmasına sebep olan doğal bir yolmuş .

Karbonat ile saç rengi açılması ;banyoya girdikten hemen sonra ıslak saçınızı karbonat ile ovalayın saçınızın renginin açıldığını görürsünüz zamanla. Sirkeden sonra karbonatta doğal saç açıcı maddeler arasındadır.

 

İlginizi Çekebilir

Altın İğne Uygulamasıyla Ameliyatsız Gençleşme: Dr. Yaprak Konakçı Anlatıyor!

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması olarak da bilinen altın iğne, ameliyatsız gençleşme yöntemleri arasında en kolay ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir