Saç Rengine Göre Makyaj Nasıl Yapılır?

Nasıl ki kıyafetimize göre makyaj yapıyorsak saç rengimize göre makyaj yapmakta o kadar önemlidir Saç renginize göre makyaj yaparak çok daha doğal ve sade görünebilirsiniz. Saçlarımız bizim karakterimizin ve yüzümüzün çerçevesi gibidir. Makyajda genellikle alıştığımız renklerden vazgeçemeyiz ama saç rengimizi değiştirdiğimizde hangi makyajı yapsak diye düşünürüz. Ama unutmayın ki saçımıza uygun makyaj yaparak sadece yüzünüzü değil kusursuz saçlarınızı da ön plana koyacaksınız. Gelin şimdi saç rengine göre nasıl makyaj yapmalıyız onu konuşalım.

Kahverengi saçlara sahipseniz; göz makyajınızda kahve, bej ve bronz renkler sizi oldukça güzel gösterecek. Dudaklarda natürel renkler toprak tonları veya nut renkleri tercih edebilirsiniz. Fondötende ise hafif kahvemsi tonları kullanabilirsiniz. Son olarak allık seçiminde ise bronz ve şeftali tonları size çok yakışacak.

Eğer kızıl saçlı iseniz; gözler de siyah ve yeşil tonlarında makyaj sizi oldukça güzel gösterecektir. Fondöten seçerken cildinizden bir iki ton açık renkleri tercih edebilirsiniz. Ruj seçiminde ise kırmızı ve pudra tonlar sizi açabilir. Allık seçerken ise pembe tonları tercih edebilirsiniz.

Sarı saçlarda ise; göz makyajında pembe tonlarda farlar size çok yakışacaktır bununla birlikte mavi ve lacivert göz kalemleriyle makyajınıza canlılık verebilirsiniz. Ruj seçiminde yine açık pembeler, fuşyalar ve kırmızı tonlar size oldukça yakışacak. Fondötende cildinize uygun açık tonlar tercih edebilirsiniz. Allık seçimi yaparken de şeftali, pembe ve bronz tonları tercih edebilirsiniz.
Siyah saçlarda; Göz makyajınızda griler ve siyahlar size çok yakışacak. Fondöten seçiminizi ten renginizden bir iki ton açık renkleri kullanmak saç renginizi daha ön plana çıkaracaktır. Ruj olarak kırmızı tonları tercih edebilirsiniz. Allık seçimine gelince; elmacık kemiklerini belirginleştirecek doğal kiremit tonları size oldukça yakışacaktır. Daima güzel kalın, hoşça kalın.

İlginizi Çekebilir

Altın İğne Uygulamasıyla Ameliyatsız Gençleşme: Dr. Yaprak Konakçı Anlatıyor!

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması olarak da bilinen altın iğne, ameliyatsız gençleşme yöntemleri arasında en kolay ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir