Anasayfa / Yaşam / Sabah Kalkamayanlara Öneriler

Sabah Kalkamayanlara Öneriler

Duş alın!

Sabahları duş almanız üzerinizdeki uyku modunu yok edecek ve halk arasında uyku sersemliği olarak adlandırılan uyku hali üzerinizden kalkacaktır. Duş aldığınızda metabolizmanız hızlanarak, hem bağışıklık sisteminiz güçlenecek hem de uyku sersemliğinizi atmış olacaksınız.

Karanlıktan uzak durun!

Sabah kalktığınızda hava karanlık size ışıkları yakmanız da fayda var. Çünkü karanlık sizin uykunuzun açılmasını engelleyecek ve yataktan kalkmanızı zorlayacaktır. Yatak odanızda gece lambası kullanmanız ışığa gözlerinizi duyarlı hale getirecek ve sabah kalktığınızda dinç ve zinde kalkacaksınız.

Uyandığınızda su ardından kahve için!

Sabah uyanır uyanmaz ilk işiniz su içmek olsun. Çünkü uyanır uyanmaz su içmek, metabolizmanızı çalıştıracak ve sizi açacaktır. Metabolizmanızın çalışması size enerji yükleyeceğinden ayılmanız hızlı olacaktır. Suyun ardından bir fincan kahve içerseniz de kendinize gelmeniz ve zihninizin çalışma hızı, uyku modundan kurtulacağınız için hızlanacaktır.

Alarmı daima kalkmadan önceye kurun!

İşin içinde uyku varsa, insan beyni her zaman bir 5 dakika diyerek kendini uykuya çeker. Bunun önüne geçmek için ise kalkmanız gereken saatten daha önceye alarm kurarak beyninizi kandırabilirsiniz :). Ama alarmı kuracağınız saat çok erken olmamalı. Aksi halde, erken kalkmanız halinde vücut dengenizi bozabilirsiniz.

Aynı saatte yatın ve aynı saatte kalkın!

Her gün kendinize bir yatma ve birde kalkma saati belirleyin. Bu saatlere uyum sağladığınızda, bir kaç gün sonra artık istem dışı o saatlerde yatıp kalkmaya başlayacaksınız. Bundan dolayı da sabah kalkış saatiniz rutin bir şekilde olacak ve uyku sersemliğinizi bir süre sonra üstünüzden atacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Son Dakika Hazırlanmayı Seven Bayanlara Öneriler başlıklı makalemizde hızlı hazırlanma, son dakika hazırlananlara öneriler ve son dakika hazırlanmak hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Arkadaşlık Kurabileceğiniz En Güvenilir Siteler

İnternet hem bizlerin tüm işlerini yapmamızı sağlıyor ve hemde insanlardan kopmamızı ve yalnız kalmamıza neden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir