Ruj Seçimi Nasıl Yapılır?

Bir kadının gülümsemesi onun güzelliğini de ortaya çıkartır. Bu neden de seçilen iyi uygulanmış ruj birçok şeyi olumlu yönde oldukça değiştirmektedir. Ruj bir bayanın ayrıca da ruh halini ve karekterini gösterir. Dudaklar bayanlar için en çarpıcı ve en dikkat çekici bölgelerinden bir tanesidir.

Dudaklarınızda ruj seçimi yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmek ister misiniz? -Parlak bir ruj dudaklarınızı daha da ışıldamasını sağlar. Yalnız bu uzun süreli değildir. -Dudaklarınız doldun ve kalın bir yapısı var ise , aynen kalınlığını korumak için koyu pembe ,bej renkleri, kırmızı ve tonlarını ruj seçimlerinizde kullanabilirsiniz.

-Dudaklarınızı olduğundan daha ince göstermek istiyorsanız koyu renklere yönelebilirsiniz. Renk olarak kullanabileceğiniz bej rengi, ten rengi ve uçuk pembe gibi ruj renklerine ağırlık verin.

-Yazın daha hafif, pembe, şeftali ve meyvemsi tonlar tercih edilirken kışın ise koyu kahve, toprak tonları, kırmızı ve özellikle bordo renkleri hâkim olmaktadır. Ama unutmayınız ki ruj seçiminizde ten renginizle olan uyumuna dikkat ediniz. -Genelde açık tenli ve açık renkli gözlere sahip olan bayanların kullanabileceği ruj seçimleri kırmızı ve pembe tonları ile canlı tonları dudaklarınızda kullanmaya önem gösteriniz.

-Kumral tene sahip olan bayanlar da ise pembeden somona, kırmızıdan şeftaliye kadar her türlü ruj renklerini kullanabilirler. Anlayacağınız en şanslı bayanlar arsında yerlerini almaktalar.

-Dudaklarınızı daha küçük göstermek için ruju tam dudaklarınızın tam kenarına sürmeyiniz. İstediğiniz rengin açık tonlarını ve koyu renklerini kullanabilirsiniz. Koyu tonu dudak köşelerine yakın açık tonu ise dudağın iç kısmına sürmek gerekir.

-Unutmayın ki pırıltılı dudakların seksapeli yüksektir. Kuru dudaklarda mat rujları kullanırken dikkat ediniz. Yoksa dudaklarınızı olduğundan daha kuru gösterebilir

İlginizi Çekebilir

İkonik Nike Ayakkabı Modelleri ve Performansları

Sportif giyimi tercih edenlerin en sık tercih ettiği markalardan birisi olan Nike, tasarladığı birbirinden şık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir