ramazanda kilo vermek

Ramazan Ayında Kilo Alıyorum!

Ramazan da kilo nasıl verilir? Ramazan ayı insanların kilolarını koruyabilmekte en çok zorlandıkları dönemdir. Tüm gün aç kaldıktan sonra nasıl kilo aldığını düşünürler. Genelde oruç tutanlar bu sıkıntıyı yaşarken ailenin diğer üyeleri de yemek düzenine uymak durumunda kaldıkları için oruç tutmasalar da bu durumdan etkilenirler.

Ramazan ayının yaz günleri denk gelmesi ve uzun saatler oruç tutmak insanları biraz olsun zorlamaktadır. Aç kalacağını düşünenler sahurda fazla yemek yerler. Fakat bu yanlıştır. Sahurdan sonra hemen uyuyan kişilerde kilo artışı görüşür. Bu sebeple daha hafif yiyecekleri, farklı çeşitleri ve daha azar azar yemekleri gerekmektedir.

Yine iftar vaktinde fazla fazla yemek yemek de kilo aldırır. Yüksek miktarda ve kalorilerde tüketilen yiyecekler, bütün gün aç kalan mideye bir anda baskı yapar ve iftar sonrasında kişiler hareket etmedikçe egzersiz yapmadıkça kilo alırlar.

Yaz aylarının avantajı besinlerin genellikle daha hafif ve yağsız olmasıdır. Seçimler genellikle meyve ve sebzedir. Oruç tutmanın bir amacı da midenizi hafifletmek ve rahatlatmaktır. Önemli olan doğru yeme alışkanlıklarıdır.

Ramazan da kilo nasıl verilir? Sorusunun cevabına gelince, önce Ramazan döneminde kendinize doğru bir beslenme planı oluşturmalısınız. Sahurda yiyeceğiniz yemeklerin hafif olmasına dikkat edin. Bol miktarda su içmek yerine 2-3 bardakla sınırlandırın. Böylece vücudunuz çok fazla su aldığı için gün boyunca susuzluk çekmeyecektir. Tahıl ve lif oranı fazla olan yiyeceklere yönelin. Tahıl hem kalorisi az hem de tok tutan bir besindir.

İftarda ise yine, midenizi dolduracak ama yorup rahatsız etmeyecek yiyecekleri tercih edin. İftardan bir-iki saat sonra yürüyüş ve egzersiz yapın. Eğer sahurda ve iftarda ne yemeniz gerektiğini bilmiyorsanız doktor yardımı ile bir diyetisyene başvurabilirsiniz. Onlar size Ramazan da kilo nasıl verilir? Hangi yemekler tercih edilir? Vücudunuzu ve metabolizmanızı da göz önünde bulundurarak bir yemek listesi ve egzersiz listesi çıkaracaklardır.

İlginizi Çekebilir

Arnica Tesla Premium Sessiz Elektrik Süpürgesiyle Temizlik Saati Sizin Elinizde

Sabahın erken saatleri, gecenin bir vakti, bebeğinizin gündüz uykusu, evde ders çalışan çocuğunuz, uyuyan komşularınız, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir