Popo Kaldırma Hareketleri İle Yaza Formda Girin

Bahar aylarında bulunduğumuz bu dönemlerde yaz ayları kapıya geldi çattı. Yaz ayları ile birlikte bikini sezonuna da az kaldı. Sıkılaşmak ve incelmek isteyenlere özel ve popo sıkılaştırmak isteyenler için hareketler anlatacağız. Anlatacağımız 5 popo kaldırma hareketi ile hem bacak hem de kalça kaslarınızı çalıştırabilir ve bikini sezonuna formda girebilirsiniz.tpo

Yana tekme

Bu hareket ile iç bacak, kalça ve dış kalça kaslarınızı çalıştırabilirsiniz. Bacaklarınızı omuz genişliğinde açın ve eller kalça üzerindeyken bir bacağı kalça ve iç bacak yere paralel olacak şekilde açıp kapayın. 15 kere yaptıktan sonra diğer bacağa geçin. Bu hareketi her gün yapmalısınız.

Tek ayak üstünde

Bu hareket ile iç bacak, kalça ve dış kalça kaslarınızı çalıştırabilirsiniz. Eller yarışa başlangıç pozisyonunda ve kalçanın üzerinde olacak şekilde sol bacağınızı yukarı kaldırarak sol tarafınıza doğru zıplayın. 15 kere sol bacakla yaptıktan sonra diğer bacağa geçin.

Reverans

Bu hareket ile baldır ve kalça kaslarınızı çalıştırabilirsiniz. Ayaklar kalça genişliğinde açılarak eller ensede birleşmiş bir biçimde durun. Sol bacağınızı sağ bacağınızın önğne gelecek şekilde çapraz olarak kırarken yere doğru eğilip, sağ kolunuz ile yere dokunun. Bu hareketi 20 kere yaptıktan sonra diğer tarafa geçin.

Dış kalça kaldırıcı

Bu hareket ile kalça ve dış kalça kaslarınızı çalıştırabilirsiniz. Ayak bileklerinize pilates bandı takarak, tek tarafınızın üzerine yatın ve üstte kalan bacağınızı kırmayacak şekilde yukarı aşağı doğru hareket ettirin. 20 kere yaptıktan sonra diğer tarafınıza yatın ve diğer bacağınızla yapın.

Tekleme ve çömel

Bu hareket ile baldır ve kalça kaslarınızı çalıştırabilirsiniz. Elleriniz kalçanızın üzerinde olacak şekilde, sağ bacağınızı vücudunuzun önüne getirerek tekme atar gibi yukarı kaldırın, bacağınızı indirdikten sonra çömelin ve 20 kere yaptıktan sonra diğer bacağınıza geçerek onunla da 20 kere yanı hareketi yapın.

İlginizi Çekebilir

Kış Depresyonu Nedir? Nasıl Aşılır?

Depresyon gelip geçici bir durumdur ama hayatınızın tümünü etkileyen bir durumdur.  İnsanın çevreleyen bir çember düşünün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir