Penye Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Penye genellikle bir kumaş türü olarak bilinse de aslında bir çeşit pamuk ipliğidir. Bu iplikten yapılan kumaşa da penye kumaş denilir. Penye, pamuk ipliğinden yapılan en iyi kaliteye sahip iplik türüdür. Çok dayanıklı, esnek ve yumuşak bir yapıya sahiptir. Pamuk diğer iplik liflerinden farklı bir yapıdadır. Sıvıları emen bir yapıya sahiptir, dayanıklı ve yumuşaktır. Bu nedenle genellikle iç çamaşırlarında, hamile kıyafetlerinde, ev tekstilinde, elbise, tişört, bluz ve pijamalarda kullanılmaktadır.

Ayrıca penye iplikten üretilen ürünler normal pamuklu ürünlere kıyasla çok daha dayanıklıdır, pürüssüz ve parlak bir yapıya sahiptiler. Pürüssüz bir yapıya sahip olmasının nedeni ise, penyenin ince bir iplik yapısında oluşundandır. Lohusahamile.com olarak biz, ürünlerimizin bir çoğunda penye kumaş kullanmaktayız. Bunların en başında lohusa pijama, lohusa gecelik ve hamile pijamaları gibi ürünlerimiz bulunmaktadır.

Lohusahamile.com ve Penye Kumaş Kullanımı

Penye kumaş kullanmamızın sebebi ise penyenin ince iplik yapısında olması ve esnek bir kumaş olmasından dolayı. Penye kumaştan yapılan lohusa pijama ve hamile pijama ürünlerimiz esneklik ve pürüssüz  hissiyatlarından dolayı anne ve anne adaylarına günlük yaşamlarında maksimum rahatlık sağlarlar. Ayrıca penye kumaşın bir ekstrası daha yine pürüssüz yapısından dolayı deriyi tahriş etmeyen bir kumaştır. Bu ekstrasından dolayı penye kumaşı lohusa geceliklerimizde kullanıyoruz. Çünkü yeni doğum yapmış annelerin ciltleri biraz daha hassas olabiliyor ve gece uyurken sürtünmeden dolayı ciltleri tahriş olabiliyorlar. Bu nedenle Lohusalık sürecinde kullanılan lohusa gecelik üretimlerinde vücudun tahriş olmaması için üretimlerde özellikle hassasiyet gösterilmektedir.

Penye Kumaşın Avantajları

Ayrıca penye kumaşın ekstralarından birisi de sıcak suya maruz kaldığında çekme ve yapısında bozunma yaşamamasıdır. Penye kumaştan yapılan kıyafetleri sadece asarak bile çok kısa sürede kurutabilirsiniz. Ve nemli iken ütülendiklerde kırışıklıkları çok daha kolay gider. Ve organik bir kumaş olmasından dolayı da fazlasıyla hijyeniktirler. Bu yüzden hamile gecelik, hamile pijama ve lohusa pijamaları gibi ürünlerimizde penye kumaşı tercih etmekteyiz. Sitemizdeki ürünlerin hangileri standart pamuk ipliği, hangileri penye iplikten üretilmiş diye merak ediyorsanız profesyonel ekibimize yazarak bu konuda yardım alabilirsiniz ve alışveriş esnasında daha kolay tercih yapabilirsin

İlginizi Çekebilir

Arnica Tesla Premium Sessiz Elektrik Süpürgesiyle Temizlik Saati Sizin Elinizde

Sabahın erken saatleri, gecenin bir vakti, bebeğinizin gündüz uykusu, evde ders çalışan çocuğunuz, uyuyan komşularınız, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir