Parlamaya Son Veren Pudralar!

Her kadının makyaj çantasında mutlaka bir pudra olmalı! Çünkü pudralar makyaj ile ilgili yaşanan pek çok sorunu ortadan kaldırıyor. Özellikle fondöten uygulaması sonrasında cildinize yağ sürmüşsünüz gibi parlaması karma ve yağlı ciltlere sahip olan kadınların en yaygın sıkıntısı oluyor. Fondöten uygulaması sonrasında hafif bir pudra uygularsanız bu parlama anında yok olacaktır.
Ancak olabildiğinde cilt dostu pudralar tercih edilmeli! Fondöten sonrasında sürmek için transparan pudralara yönelebilirsiniz. Peki, pudraların tek görevi ciltteki parlamayı yok etmek mi? Elbette hayır! Makyajınızda kontürler uygulamanız için de pudralardan daha iyi bir makyaj malzemesi bulamazsınız. Bunun için ikili pudra çeşitleri de mevcut. İki farklı tonu kullanarak çenenizi daha küçük, burnunuzu daha ince, elmacık kemiklerinizi daha çıkık göstermeniz çok kolay olacak.

Pudraların Alternatif Kullanım Alanları

Rujunuzun dağılmasını önlemek için de pudralardan yardım alabilirsiniz. dudaklarınıza ruj sürmeden önce ince bir tabaka halinde pudra sürün. Üzerine ruj sürdüğünüzde dağılmayacağını ve hatta çok daha uzun süre kalıcı olacağını göreceksiniz. Özellikle yemeğe çıkmadan önce mutlaka bunu deneyin. Yemek yerken rujun aldığı o inanılmaz nahoş görüntüden kurtulmuş olacaksınız.

Cildinizin yağlı olması nedeniyle sürdüğünüz far kısa sürede topaklanıyorsa yine pudradan yardım alabilirsiniz. Teniniz ile aynı renkte ya da transparan pudrayı göz kapaklarınıza sürün ve birkaç dakika bekleyin. Sonrasında far sürebilirsiniz. Eğer fazla pudra sürdüyseniz bekledikten sonra peçete ile hafifçe silin ev far uygulamasına geçin. Topaklanma sorunu ortadan kalkacak!

Ancak cildinizin gelecekteki durumunu da düşünerek cilt dostu ürünleri seçmeniz gerektiğini unutmayın. Olabildiğince bitkisel içerikli ürünleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Marka önerisi isteyenler için de Yves Rocher diyoruz. Çünkü kimyasalları olabildiğince kullanmamaya özen gösteren bir marka ve cilt dostu diyebileceğimiz pudra çeşitleri hazırlıyor. Her kullanım şekline uygun ürünleri bulabileceğiniz geniş bir seçenek yelpazesi sunduğunu da unutmayın.

Bilmeyenler için aktaralım, Yves Rocher markası internet sitesi üzerinden de satış yapıyor. Ayrıca bazı ürünlerde % 20 gibi yüksek oranlarda indirimler de uyguluyor. Fakat indirimler ürün stoklarının kısa zamanda tükenmesine neden olabilir. Acele etmek ve web adresinden sipariş vermek gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

Altın İğne Uygulamasıyla Ameliyatsız Gençleşme: Dr. Yaprak Konakçı Anlatıyor!

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması olarak da bilinen altın iğne, ameliyatsız gençleşme yöntemleri arasında en kolay ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir