Parfüm Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kadınlar için güzel kokmak güzel görünmek kadar önemli bir ayrıntıdır. Güzel kokmak içinde ilk akla gelen hoş kokulu bir parfümdür. Parfüm her tende aynı kokuyu vermez. Bu yüzden parfüm seçerken aşağıdaki hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Parfüm seçerken öncelikle parfümü kendi teninizde denemelisiniz. Çünkü bir parfüm her tende aynı kokuyu vermez. Bu yüzden parfümü almadan önce bileğinize sıkarak kokusunu teneffüs etmelisiniz.

Parfümlerinizin güneş ışığına maruz kalmamasına ve sıcak alanlarda bulunmamasına dikkat edin. Zira güneş ışığına maruz kalan ya da sıcak alanda bekleyen parfümlerin kokuları değişebilmekte ve istediğiniz güzel koku yerine hoş olmayan kokular çıkmasına neden olabilir.

Parfüm alırken sprey özellikli şişeler ilk tercihiniz olmalıdır. Parfümler vücudunuzdan 30 santim kadar uzaktan sıkılırsa daha etkili bir koku bırakacaktır.

Parfüm seçiminde en önemli konu parfümün size uygunluğudur. Aldığınız parfümün kokusunun ağırlığına dikkat etmelisiniz. Şayet ağır kokular sizi olduğunuzdan farklı gösterebilir. Genellikle daha soft ve hafif parfüm kokuları dişiliğinizi ön plana çıkaracaktır.

Parfüm seçiminde kullanacağınız bölgede önemlidir. Şayet genellikle boyun altınıza sıkıyorsanız hafif ve uzun süre kalıcılık özelliği olmayan parfümler seçmelisiniz. Şayet kıyafetlerinize sıkıyorsanız biraz ağır ve uzun süre kalıcı parfümler seçmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Son olarak aldığınız parfümün içerdiklerine dikkat etmelisiniz. Özellikle açık parfümler insan vücuduna zarar veren maddeler içermektedirler. Bu noktada parfümünüzün cildinize zarar vermemesine özen göstermelisiniz

İlginizi Çekebilir

Altın İğne Uygulamasıyla Ameliyatsız Gençleşme: Dr. Yaprak Konakçı Anlatıyor!

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması olarak da bilinen altın iğne, ameliyatsız gençleşme yöntemleri arasında en kolay ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir