Woman Looking Concerned --- Image by © Royalty-Free/Corbis

Öksürüğü Kesen Şifalı Bitkiler

Soğuk havanın bastırması, mevsimsel değişikliklerle beraber gribal enfeksiyonlar da etrafta kol gezmeye başladı. İnatçı ve çabuk geçmeyen soğuk algınlıkları derin ve nefes kesici öksürüklere kadar varabiliyor. İlaçlar bile etkisiz kalırken sizler için doğanın mucizevî şifalı bitkileri ile inatçı öksürüğünüzü bitirmeye geldim. Size söyleyeceğim küçük sırlarla hem sağlığınıza kavuşacak hem de tekrardan gribe yakalanma riskiniz en aza inecektir.

Sizin için doğanın bağrından alınmış taze bitkilerle öksürük çayı yapalım dedim. Öksürüğünüz kesilecek ve enfeksiyon hızla uzaklaşacak.

Öksürük çayı
2 3 tane zencefil
Bir tutam ıhlamur
1 çay kaşığı şahtere
1 su bardağı suyun içinde 5 dakika kadar bu karışımı kaynatın. Sonrasında demlendirin. İyice demini alınca sıcak iken için. İçine isteğe bağlı olarak biraz toz şeker atılabilir. Üzerine uyumanız ve teri atmanız oldukça faydalı olacaktır. Ya da sıcak bir ortamda içip uyumak da öksürüğü kesecektir. Bu karışımı sabah ve akşam için.

Ayva çekirdekleri
Ayva çekirdeklerini kaynatın. İyice demlendirin. Sonrasında bir kaşık bal ekleyerek yemeniz oldukça yararlı ve şifalı olacaktır.

Bal kürü
Bal boğazı yumuşatır. Bedene canlılık ve şifa verir. Bal yiyerek hem öksürüğünüzü atacak hem de şifa alacaksınız.

Karabiber bal karışımı
Karabiber ses tellerlini, üst solunum yollarını oldukça iyi açar. Göğsü yumuşattığı için kuru öksürüğü bile kolayca giderecektir. Bal ve bir kaşık karabiberi karıştırıp yiyin.

İlginizi Çekebilir

Nane Çayı ve Faydaları

Nane çayı susuzluğu gidermek konusunda oldukça etkilidir. Aynı zamanda tazelenme hissi de verir. Nane çaylarının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir