Oje Nasıl Sürülür – Oje Kurutma Teknikleri

Kadınların tırnak güzelliğinden önem verdikleri en önemli kozmetik malzemesi ojedir. Ojeyi doğru uygulamak tırnakları olduğundan daha güzel ve zarif gösterir. Bu yüzden sürerken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

Öncelikle tırnağına süreceğinin ojenin rengini belirleyin.

İlk olarak tüm tırnaklarınıza cila ya da çok açık renkli bir oje sürerek oje çıkarma esnasında oluşabilecek çirkin görüntüyü ortadan kaldıralım.

Daha sonra seçtiğimiz rengi gönül rahatlığıyla uygulamaya başlayalım.

Ojemizin fırçasının sadece bir yönünde yeteri kadar oje olmasına dikkat etmemiz gerekiyor. Hep aynı taraftan ojeyi sürmeye dikkat etmeliyiz.

Ojemizi sürmeye serçe parmaktan başlamamız daha doğrudur.

Tırnaklarınızın etini boyamamak şartıyla tüm tırnaklarınıza güzelce düzgün olarak ojeyi yayın.

Bu şekilde ojenizin ilk katını tüm tırnaklarınıza sürün.

Daha sonra ojemizi bir kat ada sürerek rengimizin daha belirgin olmasını sağlıyoruz.

Kadınların oje konusunda en çok şikayet ettiren konu ojenin çabuk kurumamasıdır. Ojenin kurumaması halinde bozulur ve istenmeyen pürüzlü görüntüye sebep olur. Bu yüzden oje ne kadar çabuk kurursa o kadar rahat hareket edebiliriz. Bu sorunlarla karşılaşmamak için oje kurutma teknikleri vardır.

1.Kurutma makinası : Kurutma makinasının soğuk özelliğini kullanarak ojelerimizi kurutmamız mümkündür. Biraz zahmetli ve zaman kaybı olsa da oje kurutmada kullanılan yöntemlerdendir.

2.Rüzgar etkisi: Rüzgar ojenin kurumasında etkili bir yöntemdir. Ojeyi havayla temas ettirmek kurumasına olanak verecektir

3.Soğuk su : Oje sürme işlemi bittikten birkaç dakika sonra ellerimizi suyun altında tutarak kurumasına sebebiyet verebiliriz. Su ne kadar soğuk olursa etkisi daha iyi olur.

4.Tırnak kurutucu damlalar : Oje sürdükten sonra kurutucu damlalar kullanarak ojelerimizi kurutabilir. Kurutmakla beraberinde cila etkisi verebiliriz.

5.Spreyler : En etkili ve pratik yöntemlerden biridir. Zamandan oldukça tasarruf sağlar. 20 cm uzaklıktan püskürtülerek tırnağın üzerine uygulanır. Ojenin bozulmaması açısından biraz bekledikten sonra kullanmak akıllıca olacaktır.

İlginizi Çekebilir

Altın İğne Uygulamasıyla Ameliyatsız Gençleşme: Dr. Yaprak Konakçı Anlatıyor!

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması olarak da bilinen altın iğne, ameliyatsız gençleşme yöntemleri arasında en kolay ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir