Nude Ruj Kullanmanın Püf Noktaları

Nude ruj, yüzünüzde belli bir bölgeye dikkat çekmek için kullanılabilecek bir makyaj malzemesi olup, ten rengine yakın hatta neredeyse hiç belli olmayan bir rujdur.

Nude Ruj Nasıl Kullanılır

Öncelikle ten renginizi biliyor olmanız gerekmektedir. Ten renginiz açık ise pembemsi yada şeftali tonlarında bir nude ruj tercih etmelisiniz. Hafif bir fondöten ve allıkla tamamladığınızda, her şey susar göz makyajınız konuşur.

Buğday tonlarında bir tene sahip iseniz kahverengine yakın şeftali tonlarında bir nude ruj tercih etmelisiniz. Bu tondaki nude ruj ile göz makyajınıza vurgu yaparak tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Koyu bir tene sahip iseniz bordo ve belirgin gül rengi tonlarında nude ruj tercih etmeniz gerekmekte. Rimelle beraber çekeceğiniz eyeliner, özellikle gece dışarıya çıkıyorsanız çok uygun olacaktır.

Nude Ruj Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Eğer makyaj yapmayı sevmiyorsanız nude ruj tam size göre! Ama şuna dikkat çekmek gerek renk geçişi olmayan bir tende bu ruj tonları cildi daha soluk ve cansız gösterebilir. Bu yüzden cilt renginizi oldukça iyi biliyor olmalısınız.

Şayet iddialı bir makyaj yapmak istiyorsanız, nude ruj kullanmayın. Nude rujlar dudakları olduğundan sönük göstereceği için iddialı bir makyaj için nude rujlar yetersiz kalır.

Nude ruj dışında kullanacağınız diğer makyaj malzemeleri asla çok koyu tonlarda olmamalı. Aşırı tezat tonlar sizi kötü gösterebilir.

İlginizi Çekebilir

Altın İğne Uygulamasıyla Ameliyatsız Gençleşme: Dr. Yaprak Konakçı Anlatıyor!

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması olarak da bilinen altın iğne, ameliyatsız gençleşme yöntemleri arasında en kolay ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir