mutlu hamileliğin sırları

Mutlu Bir Hamileliğin 4 Adımı

MUTLU HAMİLELİK SÜRECİ

Hamilelik her ne kadar birçok güzel duyguya aidiyetlik sağlasa da çok fazla kilo alımı, bakım yapamama, çeşitli kısıtlamalar ve ağrılar hamilelik sürecinde moralinizin bozulmasına hatta psikolojinizin bozulmasına yol açabilir. Bu nedenle hem kendi sağlığınız için hem de bebeğinizin sağlığı için mutlu bir hamilelik süreci oldukça önemlidir. Hamilelik sürecinde mutlu olabilmenin yolları elbette bulunmaktadır. Birkaç küçük değişiklik yaparak hamilelik sürecinizi mutlu bir şekilde geçirebilirsiniz. Hep beraber hangi yöntemlerle mutlu bir hamilelik sürecine nasıl sahip olursunuz başlıklar halinde görelim.

HAMİLE BİR ARKADAŞ EDİNMEK SİZİ RAHATLATACAKTIR

Başka bir hamile arkadaşınızın olması hamilelik sürecinde birbirinize destek ve konuşma konusunda oldukça fayda sağlayacaktır. Duygusal olarak geçirdiğiniz sıkıntılı zamanları hamile arkadaşınıza anlatarak yaşadığı tecrübeleri dinleyebilir ve içinizin rahat etmesini sağlayabilirsiniz. Bu nedenle hamile bir arkadaş edinmek, mutlu bir hamilelik süreci için oldukça etkilidir.

EŞİNİZLE BERABER KARAR ALIN

Hamilelik iki kişinin emeği ile olan bir durumdur. Bu nedenle hamile kalacaksanız eğer ilk olarak eşinizle bu konuyu konuşun ve ikinizde gerçekten istiyorsanız bu konuda gerekli adımları atın. Karşılıklı ortak karar alınmadan yaşanan hamilelik süreçlerinde kadınların daha mutsuz olduğu gözlemlenmiştir.

MADDİ DURUMUNUZA DİKKAT EDİN

Hamilelik başlangıç itibarinden çok masraflı bir süreçtir. Hamilelik demek yeni giysiler demek, yeni yiyecekler demek ve daha birçok masraf demek. Eğer maddi durumunuz yeterli değilse ve sizi maddi anlamda zorlayacak bir hamilelik geçiriyorsanız gerekli ihtiyaçları karşılayamayacağınız için duygusal olarak çöküntü yaşayabilirsiniz. Bu nedenle ilk yapılması gerekenlerden biri maddi durumunuzu göz önünde bulundurarak ona göre adımlar atmaktan geçer.

DOKTORLAR İŞİN UZMANIDIR, GÜVENİN

Hamilelik sürecinde birçok kişi tarafından yapılan en büyük yanlışlar ise çevrenizde bulunan kişilerin sözlerini dinlemektir. Hamilelik süreci çok kırılgan ve duygusal olarak boşlukların olduğu bir dönemdir. Bu dönemde doktorunuza güvenerek ve doktorunuzun tavsiyelerini dinleyerek hamilelik sürecinde ilerlemek sizin daha mutlu olmanızı sağlayacaktır. Başkalarının yaşadığı durumları avantajları dezavantajları siz de yaşayacak değilsiniz. Bu nedenle çevrenizden gelen sözlere kulak kapatarak, doktorunuzu dinlemeyi öncelikli iş olarak belirleyin.

İlginizi Çekebilir

Doğru Erkeği Nasıl Anlarım Ve Bulurum?

Evet hanımlar, gelin sizle biraz dertleşelim. Biliyorum ki zaman zaman bu derdin aklına geliyor ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir