Maydanoz Suyu İle Gelen Mucize

Biz insanoğlunun özellikle hanımların süre gelen problemi kilo problemi olmuştur. Birçok kez alınan aletler, girilen diyetler ve para ödenerek kaydolunan spor salonları ile çareler aranmaktadır. Bazen sonuç alınmış bazen ise yapılanlardan bıkkınlık gelip yarıda bırakılmıştır

Oysa evde biraz yenilen gıdalara dikkat edilmesiyle birazda dolabımızda bulunan bitkilerle kilo sorununu kontrol altına almak gayet mümkün olacaktır. Hem bütçe açısından hem sağlık açısından fayları bilinen bitkileri kullanmak yararlıdır. Bu bitkilerde faydalı olan birisi de maydanoz C vitamini içerir.

Maydanoz başlı başınca vücuttaki toksini atmaya yarar. Zayıflatmaya yardımcı olmasının yanı sıra güzelleştirici özelliğine de sahiptir. Bir yandan zayıflarken bir yandan cilde parlaklık verir. Ter ve idrar söktürmede birebir etkili olan bu bitki son yıllarda bu amaçla kullanımı yemeklerin yanı sıra kişilerde de artmıştır. Bu yararlı bitki maydanozu temin etmek çok kolay, her markette pazarda satışı söz konusu olmaktadır ayrıca maliyeti de çok düşük olmasından kaynaklı alınabilirliği vardır. Hemen her evin buzdolabında olan bir bitkidir.

8- 10 sap taze maydanoz bir tencereye koyulur 3- 4 bardak su ilave edilir ve 10 dakika kaynatın ılık hale gelince birkaç damla limonla ilave ederek günde 2 bardak içilir. 15 gün boyunca her gün içilir. 1 hafta ara verilir ve tekrar devam edilir. Gün içerisinde bol su içmek de unutulmamalıdır. Sporla desteklenmesi halinde daha çabuk etki gösterir. Bu kür özellikle basen ve bel de oluşan yağların yakılmasını kolaylaştırır.

Kalıcı zayıflık isteyenler bu kürü düzenli olarak uygulamalıdırlar. Maydanoz sadece soframızı süsleyen bir bitki olarak bulundurmanın yanı sıra düzenli olarak yenmesine özen gösterilmesi gereken bir bitkidir.

İlginizi Çekebilir

Diyet Çeşitleri Nelerdir?

Diyet yapmak denilince genellikle pek çok insanın aklına uyulması zor diyet listesi çeşitleri ve aç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir