yeast

Maya Maskesi Nasıl Yapılır?

Maya maskesi evde uygulayabileceğiniz maya maskesi tarifi sizler için derlendi cilt lekeleri ciltte sarkmalar, güneşe maruz kalma sonucu oluşan güneş lekeleri ve yağlı cilt sorunlarını doğal maya maskesi tarifleri kolay bir şekilde hazırlanılabilen maya maskesi aşırı yağlanan ciltler için maya maskeleri dengeleyici bir maskedir. Maske uygulamalarında göz kapaklarına ve göz çevresinden uzak tutunuz.

Pürüzsüz Bir Cilt için Kuru Maya Maskesi

Kuru Maya (1 Tatlı Kaşığı)

Kuru maya toz halinde olmasından dolayı aktif hale getirmek için ılık su ile karıştırılarak aktifleştirilir. Maya içerisine ufak miktarlarda su katılarak krem kıvamına gelinceye kadar karıştırılır. Hazır hale gelen kuru maya maskesi cilde uygulanıp 10-15dk ciltte dinlendirilerek ılık su ile arındırarak yıkayın pürüzsüz bir cilt için haftanın iki günü uygulanabilir.

Kırışıklık için Maya Maskesi

Yaş Maya (1 Tablet)

Yoğurt (1 yemek Kaşığı)

Kırışıklıklar için maya maskesi tarifi: Temiz bir kâse içine yaş maya ve yoğurt verilen ölçüler kullanılarak ilave edilir. Çatal ile iyice bir birine yedirilerek karıştırılır yoğurt içinde ufak parçalar kalmayacak şekilde 3-4 dk karıştıktan sonra krem haline gelen malzemeyi yüz bölgesine uygulayın ortalama 30 dk bekletildikten sonra ılık suyla durulayın. Ciltte oluşan ince kırışıklıklar için maske olarak uygulanabilir. Yaş maya maskesi Haftada 1 defa kullanımı uygundur.

Limonlu Maya Maskesi

Yaş mayalı limonlu maske yapılışı: Öncelik olarak limonlu maske hassas ciltler ve egzama hastaları için uygun değildir.

Limon Suyu (1 Yemek Kaşığı)

Yaş Maya ( 1 Küp)

Kâse içine yaş maya koyularak üzerine limon suyu dökülüp çatak ile ezilerek eritilir. Elde edilen karışım cilde sürüldüğünde yağlı ciltlerin temizlenmesi yönünde etkili bir yoldur. Yağlı ciltlerin temizliği bu maske ve başka maske karışımları ile yapılabilir. Limonlu maya maskesi ciltte ortalama 15-20dk bekletildikten sonra ılık su ile ıslatılıp soyulabilir. Yüzünüzü bol su ile yıkayıp durulayın iki haftada bir yapılması yeterlidir.

İlginizi Çekebilir

Altın İğne Uygulamasıyla Ameliyatsız Gençleşme: Dr. Yaprak Konakçı Anlatıyor!

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması olarak da bilinen altın iğne, ameliyatsız gençleşme yöntemleri arasında en kolay ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir